Visszavágtak a szlovákok
13
2019
17:57  |  2019. Július. 13.
U16-os fiú válogatottunk a tegnapi nap után ma is összecsapott a szlovákok korosztályos csapatával. A tegnapi 31 pontos diadal után ma egy teljesen más jellegű mérkőzést vívott a két gárda.

Az első negyed nagy része szoros csatát hozott, a felvonás második felében tudott egy kicsit meglépni a vendég együttes (14-18), az igazán nagy különbség azonban a 15. percre alakult ki Randuska két triplája és Hronsky 2+1-es akciója után (16-28). Felvettük a ritmust ezt követően, de az első 20 perc vége megint a szlovákoké volt, akik 14 ponttal vezettek a nagyszünetben. A félidei különbség leginkább a triplaszázalékoknak (2/14 - 5/9), illetve annak volt köszönhető, hogy a szlovákok ugyanannyi kísérletből hárommal több büntetőt értékesítettek.

A fordulás után Kiss Kolos vezetésével egyszer felzárkóztunk 8 pontra a 26. percben (40-48), de előbb visszaállította 10 pont fölötti előnyét Szlovákia (42-54), majd megőrizte azt. A negyedik negyedben kevés pont esett, ez pedig ellenfelünknek kedvezett, amely 61-50-re győzött. A tegnapi, 90-59-es siker után ma a 3/21-es tripla-, a 15/28-as büntetőmutató és a 33 eladott labda megpecsételte sorsunkat.