U16-os fiú Eb: Kiütéses győzelemmel kezdtünk Koszovó ellen
08
2019
17:48  |  2019. Augusztus. 08.
U16-os fiú válogatottunk lejátszotta első mérkőzését a montenegrói Podgoricában zajló B divíziós Európa-bajnokságon, az első ellenfél - csakúgy, mint az U18-asoknak pár hete - Koszovó volt.

A mieink nem kezdtek jól az első percekben. Tóth Barna és Kovács Ákos révén ugyan nálunk volt az előny, de Koszovó tartotta magát, Tóthnak a 4. perc végén egyenlíteni kellett (6-6). Ez a kosár egy 7-0-s magyar roham kezdete volt (Bánfi Balázs triplát, Ivkovic Milán pedig ziccert értékesített), és ellenfelünk hármasára jött a henger Kiss Kolostól és a Tóth-Kovács duótól. 10 ponttal is vezettünk, a negyed végén pedig 9 pont volt az előnyünk (23-14).

A második felvonást Kiss és Tóth nyitották, egy rövidebb megtorpanás után pedig Kovács már 16 pontosra növelte a távolságot a 13. percben (31-15). Egyértelműen jobban játszottunk ebben a periódusban, érződött a két gárda közötti tudásbeli különbség, és bár a félidő végéig nem nagyon nőtt tovább az előnyünk, kétség sem férhetett ahhoz, hogy irányítjuk az összecsapást. 18 pont volt a két együttes közötti differencia a nagyszünetben (43-25).

A fordulás után nagyon gyengén ment a támadójáték mindkét gárdának. A mieink Hiezl Bálint két kosarával 20 pont fölé növelték a távolságot, de mi is mindössze 6 bedobott pontnál jártunk a negyed során a 27. perc végén, Koszovó ennek a felénél (49-28). Ezt követően Kiss mellett Bánfi is betalált többször is, az ő vezetésükkel 24 pont volt a távolság az utolsó játékrész előtt (56-32).

A záró 10 perc elején Kiss és Kovács voltak eredményesek, majd Sipos Mátyás büntetőjével a 30 pontot is elérte előnyünk (62-32). Nem álltunk meg és Sipos sem, Ivkovic egy kosara mellett gyakorlatilag egymaga növelte 37 pontra a magyar csapat fórját (69-32). Réges rég eldőlt a találkozó, csak a különbség volt a kérdés, amely végül 38 pont lett, ennyivel győztünk a kontinenstorna nyitányán (78-40).

Váradi Attila: "Gratulálok a csapatnak a fegyelmezett és jó játékhoz!"