U16-os fiú Eb: Pontszegény meccsen vereség Bulgáriától
09
2019
15:40  |  2019. Augusztus. 09.
U16-os fiú válogatottunk Bulgáriával játszotta második csoportmeccsét a B divíziós Európa-bajnokságon.

A meccs első felében rengeteg volt a pontatlanság mindkét oldalon, a dobásokkal, a támadások befejezésével is sok gondja akadt a csapatoknak, és a helyzetek megteremtése sem ment igazán. Ezt az első percek is jelezték: a harmadik percben esett a mérkőzés első mezőnykosara, Tóth Barna ziccerét ütötte el az egyik bolgár játékos már leszálló ágban (1-2). A bolgárok fordítottak, de Tóth két újabb kosarával mi vezettünk a negyed felénél (5-6). Bánfi Balázs 2+1-es akciójának örülhettünk még ebben a felvonásban, de több pontot nem dobtunk az első 10 perc során, így ellenfelünk ha nem is sziporkázó támadójátékkal, de fordítani tudott (12-9).

Váradi Attila a 13. percben időt kért, de a támadójátékunk így sem akart pontosabbá válni, Kiss Kolos dupláját leszámítva nem szereztünk kosarat a második játékrész első felében sem, Bulgária elhúzott (20-11). Ivkovic Milán kétpontosa után megálltak a felek, szerencsére nem nőtt tovább a különbség, így a negyed végén Bánfi újabb 4 pontjával és Kovács Ákos pontos dobásával mindössze 7 pontos hátrányban voltunk (26-19).

A fordulás után változott a játék összképe, mindkét oldal elkezdett beindulni. A mieink Tóth és Kovács vezetésével két és fél perc alatt visszajöttek a meccsbe (28-26), a bolgárok azonban reagáltak. Kovács zsákolása után még volt remény a 25. perc kezdetén (32-28), ám ezt követően sok volt az eladott labdánk, ellenfelünk pedig könyörtelenül büntetett. Bulgária egy 11-0-s bő három perccel 15 pontra növelte a két együttes közötti távolságot, és mint később kiderült, ez a szakasz döntötte el végleg az összecsapást. A bolgárok 17 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt (50-33)...

... és a 34. perc végén is ugyanennyi volt a különbség a két gárda között (54-37). A mieink becsülettel küzdöttek, nem adták fel, Tóth két támadás alatt szerzett 5 pontjával feljebb zárkóztak, de nem tudtak ennél közelebb kerülni a nyitónapon Norvégiát 28 ponttal verő Bulgáriához, amely végül 13 ponttal diadalmaskodott (60-47). A mieink így két meccs után 1-1-es mérleggel állnak.

Váradi Attila: "Jól felkészültünk ellenfelünkből, a gyors és hatékony támadójátékukat sikerült megakadályoznunk. Sajnos támadásban az agresszív védekezéssel szemben nem tudtunk hatékonyan játszani, nagyon sok labdát adtunk el. Készülünk a holnapi ellenfelünkre."