U16-os fiú Eb: A második félidőben kerekedtünk felül Izlandon
16
Aug
2019
17:35  |  2019. Augusztus. 16.

Izland ellen folytatta a B divíziós fiú Európa-bajnokságot a magyar válogatott, a mieink a tegnapi Portugália elleni vereség miatt a 13-16. helyekért játszhattak. Pontos akciókkal, jó támadásokkal indult a derbi, alig kettő perc játék után 8-6-os magyar vezetést mutatott az eredményjelző. A kezdeti rohanás után lassult valamelyest a tempó, a negyed derekán 11-11-re álltak a felek – az tornán remekül játszó Kovács már 7 pontnál járt magyar részről. Az egálról egy 6-0-s futással mozdult el Váradi Attila együttese, majd Kazy hárompontosával sikerült visszaverni egy izlandi zárkózási kísérletet (20-15). Egy 7-0-s etappal azonban már az északiak voltak előnyben, Sipos ziccerével sikerült egyenlítenünk a pontgazdag játékrész végére (22-22).

A kiegyenlített küzdelem jellemezte a második felvonást is, fej-fej mellett haladtak a csapatok (28-28). Kazy újfent villant, a dudaszó pillanatában szórt trojkát, 5/11-nél jártak a magyarok a kinti dobásokat illetően - az ellenfelet azonban nem sikerült lerázniuk, a szigetországiaknál is akadtak szép megoldások (34-35). Bánfi és Kiss vezérletével ezúttal a mieink csináltak egy 7-0-s etapot, de az izlandiak ezúttal sem hagyták magukat – Sipos triplája zárta a félidőt, amelyet végül négy ponttal nyertek meg a magyar fiúk (46-42).

A fordulást követően három percig tartottuk szűk előnyünket, majd Kovács ziccerével sikerült némileg távolodni ellenfelünktől. 53-46-nál befagyott egy ideig az eredmény, majd erről a holtpontról is a magyar fiúk tudtak először elmozdulni – Tóth Barna hármasával tíz pont fölé tornázták vezetésüket (58-46). Tóth kedvet kapott még egy távoli bombához, Kiss Kolos büntetői pedig már 15 pontos magyar fórt jelentettek – a harmadik negyed egyértelműen honfitársainké volt, lendületes játékkal hagytuk állva a szigetországiakat (67-51).

A záró felvonásra nem maradt más dolga a Váradi-legénységnek, mint megtartani a vezetést – az első percek alapján ez nem is okozhatott gondot (72-56). Kiss Kolos dobott újabb szép triplát, 81-62-re vezettünk alig négy perccel a lefújás előtt, a lényegi kérdések tehát eldőltek – a végjátékra a húsz pontot is elérte a különbség, a magyar válogatott a 13. helyéért játszhat a tornán.