U16-os fiú Eb: Vereség Finnországtól
17
2019
15:25  |  2019. Augusztus. 17.

Utolsó mérkőzését Finnország ellen vívta a magyar U16-os fiú válogatott a podgoricai B divíziós Európa-bajnokságon, a tét a torna 13. helye volt. Kevés ponttal indult a derbi, három és fél perc játékot követően 4-4 állt az eredményjelzőn. A finnek kapcsoltak egy fokozattal fentebb, magyar oldalról csak Kiss Kolos tripláját jegyezhettük fel – egy 12-3-as etappal elléptek az északiak (16-7). Bánfi talált be közelről, majd büntetőit is a helyére küldte, de ezzel együtt is finn vezetéssel zárult az első tíz perc (18-12).

A második játékrészt is jobban kezdte ellenfelünk, Kuusinen hármasával már tíz ponttal tartottak előrébb a fehér-kékek (24-14). Ezt a vezetést igyekeztek is megtartani, Tolonen is beszórt egy távolit, nem tudtunk zárkózni egyelőre, felváltva estek a kosarak (31-21). Megálltunk azonban támadásban, a következő hat pontot a finnek szerezték, időt kellett kérnie Váradi Attilának, hiszen nagyon ellépett az ellenfél (37-21). Másfél perc volt már csak hátra a nagyszünetig, de nem sikerült zárkóznunk, 42-25-tel mehettek pihenőre a csapatok.

A félidő nem zökkentette ki ellenfelünket, rögtön egy 7-2-es rohammal nyitották a harmadik felvonást. A folytatásban sem adták alább sajnos, hamar húsz fölé nőtt a differencia – ezen a magyar fiúk 1/14-es triplázása sem segített (57-33). A 10 pontos Kovács mellett ezúttal nem akadt olyan teljesítmény, ami elegendő lett volna ahhoz, hogy felvegyük a kesztyűt az északiakkal – 62-41-gyel ért véget a harmadik etap.

A negyedik negyedre nem sok nyitott kérdés maradt, a 40% alatt célzó magyar fiúknak ezen a délutánon nem volt esélyük fordítani az élesebb finn csapat ellen. Váradi mester néhány addig kevesebbet játszó játékosát is bevetette, de a végére a 30-at is elérte a különbség - U16-os válogatottunk a torna 14. helyén zárt.