U16-os fiú válogatottunk közel volt a győzelemhez
28
2019
16:40  |  2019. December. 28.
U16-os fiú válogatottunk is elkezdte az idei Olimpiai Reménységek Versenyét Léván, az ellenfél a lányokhoz hasonlóan Csehország csapata volt.

4-0-lal kezdtek a szlovákok, de Csuti Kornél és Csendes Péter vezetésével egy 9-0-s sorozattal válaszoltunk. A hullámzó, de összességében kiegyenlített első negyed végjátéka előtt megint a Dohnal vezette csehek álltak jobb (13-18), de Kertész Dávid öt pontjával, majd Kovács Levente büntetőivel kiegyenlítettünk (20-20). Visszaesett a támadójáték a második felvonásra, főleg a mieink részéről: Hajdu Péter a 14. perc végén szerezte első pontjainkat a felvonás során (23-26), igaz, ugyancsak ő másfél perccel később már vezetéshez juttatta a magyar válogatottat (28-26). Elkaptuk a fonalat ebben a szakaszban, Kertész kosara után Meszlényi Róbert is betalált kintről, így a félidőben három ponttal a mieink álltak jobban (35-32).

A fordulást követően lendületben maradtunk, Kőházi Bence, Csuti, Hajdu és Schmera Gergely kosarai után már 10 pont is volt a fórunk a 23. perc közepén (44-34). A harmadik negyed második felében sok volt a hiba mindkét oldalon támadásban, alig-alig esett kosár (az utolsó bő négy percben összesen egy), és a csehek felzárkóztak némileg, de 6 pont így is megmaradt a különbségből (48-42). A záró felvonás elején Csuti és Kőházi révén, valamint Csendes hármasával 10 pont közelében tartottuk az előnyünket, de a játékrész második felében megint megálltunk elöl. Csehország sem sziporkázott Svoboda elég látványos zsákolását leszámítva, de szépen csendben közelített. Necas triplája után időt kért Berényi Sándor (61-58), de Slowiak két duplájával nagyon hosszú idő után újra ellenfelünknél volt az előny szűk két és fél perccel a vége előtt (61-62). A végén a büntetőpárbajból is jobban jöttek ki a csehek, és 66-62-re győztek.

Berényi Sándor szövetségi kapitány: "Nagyon elégedett vagyok az első 32 percben látottakkal. Agresszívan védekeztünk, hibára kényszerítettük a cseheket. Az utolsó 4-5 percre annak ellenére "elfogytunk" fizikálisan, hogy senki sem játszott 25 percnél többet. Ekkor kimaradtak a könnyű dobásaink is, az ellenfél pedig leindított minket, vagy második esélyből volt eredményes. Sok hibával tarkított, de nagyon magas intenzitású mérkőzés volt. Megérdemelték volna a fiúk a győzelmet. Gratulálok nekik!"