Ezúttal fordítottak a végén és győztek az U16-os fiúk
29
2019
17:25  |  2019. December. 29.
A Léván rendezett Olimpiai Reménységek Versenyének második játéknapján a magyar U16-os fiú válogatott ellenfele az első napon Szlovákiát legyőző Lengyelország csapata volt.

Schmera Gergely kosarával indult a találkozó, de 9 lengyel pont érkezett erre válaszul, a negyed feléig nem tudtunk újabb pontokat a táblára pakolni (9-2). Csendes Péter és Kertész Dávid tripláival éledeztünk, utóbbi egyetlen pontra hozta fel a mieinket a 8. perc végére (13-12). A lengyelek újítottak, de Merkl Barna két büntetőjével mindössze 2 pont volt a különbség 10 perc játékot követően (16-14). A második felvonás első fele is a lengyeleké volt (26-18), de Hajdu Péter két hármasával, valamint Schmera és Kőházi Bence pontjaival egyenlítettünk a 17. perc végére (28-28). A félidőt Kertész Dávid duplája zárta, és ugyanúgy két pont volt a lemaradásunk, mint az első negyed után (36-34).

A fordulást követően Kőházi hármasával nálunk volt az előny, Schmera meccset elkezdő duplája óta először. A forgatókönyv ettől függetlenül nem változott, sőt: nemcsak a negyed első fele, de a második is Lengyelországé volt. A mieink három büntetőt dobtak a játékrész hátralévő részében, így 10 pont volt a különbség 10 perccel a vége előtt (50-40). Óriási fordulat állt be a záró negyed során: ellenfelünk teljesen megállt, védekezésben sokkal jobban teljesítettünk, mint az ezt megelőző 30 perc során. Szépen lassan közelítettünk is a lengyelekhez, Kőházi hármasával pedig a 38. percben megvolt az újabb fordítás (54-56). Meszlényi Róbert hármasa eldöntötte az összecsapást, amelyet végül 62-55-re nyertünk.

Berényi Sándor szövetségi kapitány: "Ami tegnap elúszott a végjátékban, az ma visszajött. Jó volt látni, hogy nehéz helyzetben is csapatként játszottunk, ennek köszönhető a győzelmünk. Az intenzitása a mérkőzésnek talán alacsonyabb volt, mint tegnap, viszont sikerült tudatosabban játszanunk. Gratulálok a csapatnak!"