Megnyerte az ORV-t a magyar U16-os fiú válogatott
30
2019
19:45  |  2019. December. 30.
A Léván rendezett Olimpiai Reménységek Versenyének utolsó fiú mérkőzését U16-os fiú válogatottunk játszotta a házigazda Szlovákiával. Mivel délben a lengyelek 44 pontos verést mértek a csehekre, így előbbiek 2-1-gyel, utóbbiak 1-2-vel zártak. Ezzel azonban az is eldőlt, hogy ha a Lengyelországot legyőző magyar csapat a szlovákok ellen is nyer, akkor az egész torna első helyén végez.

Csuti Kornél kosaraival, valamint Kertész Dávid és Kőházi Bence tripláival kezdtünk, de kiegyenlítettek voltak az első percek, a szlovákok nem szakadtak le. Kovács Levente is betalált kintről, Kelemen Domonkos pedig zsákolt. Kovács lendületben maradt, Csuti pedig újfent megállíthatatlan volt a negyed végén. Támadásban nagyot mentünk az első 10 percben, amit Szlovákia egyre nehezebben tudott lekövetni (21-28). A második felvonás első felében Kőházi vezetésével megléptünk 16 ponttal. Bár a félidő végén megálltunk kicsit, Kovács duplájával így is megvolt a két együttes közötti 15 pontos különbség a nagyszünetre (34-49).

A fordulás után Hajdu Péter triplájával kezdődött a ponttermelés, de nagyon beindultak a szlovákok, akik a 24. perc közepén már csak 5-tel voltak lemaradva (47-52). Kovács és Kertész kosarai nagyon kellettek, mint ahogy Kőházi újabb két hármasa is - utóbbival visszállt a 10 pont fölötti előnyünk a záró játékrész előtt (53-64). Az utolsó 10 perc elején még próbálkozott a vendéglátó, de fizikailag elfáradt a negyed közepére. 61-72 után, a mérkőzés utolsó négy és fél percében már nem dobott pontot Szlovákia, végül pedig 82-61-re győztünk. Ez azt is jelenti, hogy a magyar U16-os fiú válogatott megnyerte az ORV-t.

Berényi Sándor szövetségi kapitány: "Ma játszottunk a legjobban támadásban. A dobószázalékunk és a gólpasszok száma önmagáért beszél. Ennek a csapatnak az lehet a legnagyobb erőssége, ha mindenki alárendeli magát a csapat érdeknek - ahogyan azt ezen a tornán tette mindenki. Gratulálok a srácoknak!"