01
2020
22:38  |  2020. Február. 01.
A mai napon véget értek a csoportmeccsek az idei Szent István Kupán.

Ezúttal B válogatottunk kezdett, méghozzá az idősebb irániakkal szemben, akik az első két napon előbb duplahosszabbításban kikaptak a Stellazzurra Romától, majd 19 ponttal verték az NBA Academyt - nálunk 2004-es és 2005-ös születésűek, míg a vendégeknél 2003-asok és két 2004-es születésű játékos alkották a csapatot. Ennek megfelelően végig Irán akarata érvényesült - bár az első félidőben, főleg a második negyedben szépen tartották magukat a mieink, ahol Szabó Dániel és Szalay Domonkos voltak a legjobbak. A második 10 percben csak 6 ponttal maradtunk el ellenfelünktől, de összességében megmutatkozott a korkülönbség, 43 ponttal győzött az ázsiai együttes (97-54).

A mieink így három vereséggel a negyedik helyen végeztek a csoportban - holnap a szintén győzelem nélkül álló Bayern München lesz az ellenfél a 7. helyért vívott összecsapáson.

Irán - U16-os magyar B válogatott 97-54 (29-18, 23-17, 22-8, 23-11)

Irán legjobb dobói: Haghiasgarabadi 18/6, Nasirae 13/6, Fallah 13.

Magyar B válogatott: Halmai 4, Szalczgruber 4, Szalay 13/3, Antalics 4, Hegedűs 6/3. Csere: Árva-File -, Szabó 15/3, Rajnai -, Lakatos 2, Udemezue -, Major 3, Kégel 3.

U16-os A válogatottunknak kellett várnia, hiszen az Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt férfi A csoportos mérkőzés után, este léphettek csak pályára a mieink a Real Madriddal szemben - a spanyolok a Bayernt legyőzték, a kínaiaktól pedig kikaptak, ahogy Berényi Sándor alakulata is.

Hajdu Péter öt pontjával indult a találkozó, amire a spanyolok egy 8-0-s rohammal válaszoltak. Kiegyenlített volt az első negyed, a mieink kiválóan tartották nagynevű ellenfelüket, sőt, Madar Krisztián kosarával megnyertük az első negyedet (15-16). A második felvonás ugyanilyen kiegyenlített volt, semmi nem dőlt el a nagyszünetig (27-27), és úgy tűnt, hogy ezt követően sem fog. Ebben a szakaszban egyértelműen a Kovács Levente - Csuti Kornél duó vitte a mieinket a hátán a pontszerzést tekintve, a 27. percben még vezettünk is (41-43). A Real itt váltott fokozatot (51-45), és bár a negyedik negyedben Kőházi Bence vezetésével mindent megpróbáltunk, végig szorongattuk a Realt, végül 72-64-re kikaptunk a hispán gárdától.

A magyar A csapat ezzel a harmadik helyen végzett a csoportban, és holnap a másik csoportban 1-2-vel záró, így szintén harmadik NBA Academy lesz az ellenfele.

Berényi Sándor: Örülök, hogy ismét sikerült egy jó meccset játszani egy nagyon erős gárda ellen. A magassági hátrányunkat igyekeztünk intenzitással kompenzálni. Ez sokszor jól működött. Az elsősorban a dobószázalékon látszik, hogy nem vagyunk ilyen sebességű kosárlabdához szokva. Minden dícséretet megérdemel a csapat!

Real Madrid - U16-os magyar A válogatott 72-64 (15-16, 12-11, 24-18, 21-19)

A Real Madrid legjobb dobói: Almansa 15, Veesaar 12, Vide 11/3.

Magyar A válogatott: Kőházi 14/3, Csendes 2, Hajdu 7/3, Fekete 2, Csuti 17. Csere: Madar 2, Meszlényi 3/3, Kovács 7, Kertész 2, Safranka 2, Horváth 4, Kelemen 2.