A fiúk nem bírtak a házigazdával az ORV-n
27
2021
19:55  |  2021. December. 27.
Ma délután Lengyelország ellen mutatkozott be az idei Olimpiai Reménységek Versenyén U16-os fiú válogatottunk.

Keller Bendegúz és Laar Leonhard kosaraival mi kezdtünk jobban, de egy szűk 4 perces kosárcsend következett a magyar csapat számára, amit ki is használt a házigazda (8-4). Laar és Kiss-Leizer Gergő pontjaival újra egál lett a meccs, 12-8 után pedig még Mészáros Botond is eredményes volt a büntetővonalról (12-10). A felvonás utolsó szűk három perce viszont egy az egyben a lengyelekről és leginkább Mateusz Orlowskiról szólt (24-10). Lukácsi Gábor és Kékesi Kolos révén jobban kezdtük a második negyedet is (26-18). Támadásban azonban nagyon megálltunk, 6 percig nem dobtunk pontot, így a lengyelek megint megléptek (34-18). Kiss-Leizer és Lukácsi révén vetettünk véget ennek a szakasznak, de a félidő vége megint Orlowskiról szólt (41-22).

A fordulást követően Laar és Borowski váltottak kosarakat, de összességében ezt a negyedet is jobban indítottuk Gyürk Zsigmond és Mészáros Ágoston kosaraival (45-33). A hazaiak kezdtek felpörögni támadásban, de a magyar csapat lendületben maradt Kékesi és Keller kosaraival (53-41). Ennek a szakasznak a vége is Lengyelországé volt, de Mészáros Botond duplája zárta a játékrészt (59-43). A záró felvonásban Fonyó Botond és Gyürk révén megint visszajöttünk 12 pontra, de a lengyelek egy gyors 8-0-val 20 ponttal megléptek (67-47), és itt végleg eldőlt a találkozó. Mindkét oldalon sok volt a hiba ezt követően, és bár a végjátékban beindult a pontszerzés, a lényeg már nem változott - a házigazda 76-58-ra győzött.

Holnap 19:45-től Szlovákia ellen lépünk pályára.

Lengyelország U16 - Magyarország U16 76-58 (24-10, 17-12, 18-21, 17-15)