ORV: A fiúk is nagyon simán verték Szlovákiát
28
2021
21:50  |  2021. December. 28.
Az Olimpiai Reménységek Versenyének második napján a magyar U16-os fiú válogatott a lányokhoz hasonlóan Szlovákiával találkozott.

A mieink Gyürk Zsigmond, Váradi Ádám és Fonyó Botond révén kevesebb mint másfél perc alatt 5-0-val kezdtek. A szlovákok megindultak támadásban, de a mieink a negyed feléig tartották előnyüket, utána pedig a Kékesi Kolos-Mészáros Ágoston-Keller Bendegúz trió pontjaival kezdtünk nagyobb előnyt kiépíteni. A felvonás utolsó kosarát Kiss-Leizer Gergő szerezte, ekkor már 14 pontos előnyben voltunk (25-11). A második felvonás elején a szlovákok visszajöttek 9 pontra, de ennél közelebb nem jutottak. A magyar válogatott Gyürk és Kékesi vezetésével újra lendületbe került, a felvonás második felében Keller újra betalált többször is, az félidő vége pedig Kékesiről szólt - 23 ponttal álltunk jobban a nagyszünetben (49-26).

A fordulás után Gyürk 2+1-ére jött egy gyors szlovák 7-0-s roham, de megint elkezdtünk kifejezetten eredményesen támadni - még ha a védekezést nem is sikerült egy ideig összeszedni. A mieink a negyed közepén Laar Leonhard és Lukácsi Gábor révén megint elléptek 28 ponttal (71-43), és arra sem kellett sokat várni, hogy 30 legyen közte - Keller triplájával a 29. perc elején kialakult az addigi legnagyobb különbség (76-45). Szlovákia ugyan visszament 30 alá a felvonás végére (77-49), de teljesen egyértelmű volt a fölényünk. A záró felvonásban csak a különbség volt a kérdés. Nyikos Balázs is hozzátett a mieink eredményességéhez, Kiss-Leizer többször is betalált, a végeredményt pedig Váradi állította be - 34 ponttal, 94-60-ra nyert a magyar együttes.

Magyarország U16 - Szlovákia U16 94-60 (25-11, 24-15, 28-23, 17-11)