Húsz ponttal nyertek az U16-os fiúk, másodikok lettek az ORV-n
29
2021
20:15  |  2021. December. 29.
Elérkeztünk az idei Olimpiai Reménységek Versenye utolsó napjához - a lányok veretlenül kivívott tornagyőzelme után a fiúk Csehországgal játszottak.

A mieink Keller Bendegúz és Gyürk Zsigmond révén jobban kezdtek, Laar Leonhard és Váradi Ádám kosarai után pedig máris 11 pont volt a magyar csapat előnye a 7. percben (6-17). A csehek kosaraira előbb Váradi, majd újra a Keller-Gyürk duó válaszolt, 12 ponttal nyertük a nyitó szakaszt (14-26). A második felvonásban komoly adok-kapok volt támadásban: magyar részről Mészáros Ágoston, Lukácsi Gábor, Szemerédi Levente, Kékesi Kolos, majd Fonyó Botond is hozzászólt a "tánchoz". Nem nagyon tudtuk növelni fórunkat, mert Csehország is rendszeresen eredményes volt, de Keller és Gyürk tripláival csak megléptünk 16 pontra. A félidőt Mészáros Botond büntetője zárta, amivel 15 pont volt az előnyünk (35-50).

A fordulás után nem kezdtünk jól, ellenfelünk visszakapaszkodott 10 pontra a 24. perc végére (44-54). Itt azonban elfogytak a csehek, mi pedig nagyon beindultunk támadásban: Laar, Kékesi, Keller, Váradi, Nyikos Balázs és Mészáros Ágoston pontjaival futottunk egy 22-3-as sorozatot, így a 29. perc közepén már 29 ponttal, a harmadik negyed végén pedig 26-tal álltunk jobban (54-80). A záró 10 perc ezt követően már csak formalitás volt - bár Csehország közelebb férkőzött, végig 20 pont környékén tartottuk előnyünket, és végül kerek 20 egységgel, magabiztosan nyertünk.

A magyar U16-os fiú válogatott így két győzelemmel és egy vereséggel második lett az ORV-n a házigazda és 3-0-t hozó Lengyelország mögött. A torna All-Star csapatába Kékesi Kolos került be a mieinktől.

Csehország U16 - Magyarország U16 73-93 (14-26, 21-24, 19-30, 19-13)