SZIK: Csoportmásodikként zárt U16-os fiú válogatottunk
29
2022
23:05  |  2022. Január. 29.
A Szent István Kupa harmadik napján a csoportkör utolsó mérkőzéseire került sor. U16-os fiú válogatottunk az olasz Orange1 Basket Bassano ellen mérte össze tudását, miután mindkét gárda 2-0-val állt két nap után.

Az olaszok sokkal jobban kezdték a mérkőzést - Rosta Péter volt eredményes először a mieinktől, de 13-2-re vezettek a vendégek az első negyed felénél. Gyürk Zsigmond kosaraival és Kiss-Leizer Gergő hármasával gyorsan zárkóztunk (13-10), de ezt követően nagyon megálltunk támadásban. A Bassano megint ellépett, a felvonás vége viszont a mieinké volt: Lukácsi Gábor kosarait követően Kékesi Kolos volt pontos kintről, minimális hátránnyal vágtunk neki a második 10 percnek (20-18). Diawara és Dame révén jobban kezdte a második játékrészt az Orange1 Basket. Gyürk, Mészáros Ágoston és Pavlink Botond kosaraival tartották magukat a mieink (28-25). Az olaszok ezután egy 13-0-t futottak többek között három hármassal, ami döntőnek bizonyult (41-25). Pavlik és Márkus Balázs pontjaival állítottuk meg ezt a rohamot, de a Bassano 16 ponttal vezetett a félidőben (47-31).

A fordulás után Gyürk volt a pontfelelősünk, de az olaszok jobban kezdték a harmadik negyedet, a mieinknek pedig nem sok minden jött össze támadásban. A vendégek már 28 ponttal is vezettek a 26. percben (63-35). A felvonás második felében Mészáros Ágoston volt a mieink legjobbja, leginkább neki köszönhetően jöttünk vissza 22 pontra (70-48). A záró 10 perc során Mészáros, Szita Márton Tibor és Lukácsi kosaraival 17 pontra jöttünk vissza (72-55). Az olaszok reagáltak, a végén pedig Márkus kosaraival tartottuk 25 pont környékén a különbséget. Az Orange1 végül 90-64-re győzött, így a mieink a második helyen végeztek a csoportban.

A nap másik magyar érdekeltségű mérkőzésén a Kecskeméti KA 87-61-re kapott ki a Kristaps Porzingis Academytől (87-61).

Faragó Péter szövetségi edző: "Az első negyedben sikerültek a támadásaink a kemény védekezés ellenére. A 2-3. negyedben kicsit felőröltek mindket, de a legfájóbb a második negyed végi 15-0-s rohanás volt. Mindenképpen jó volt, és jót tett nekünk ez a mérkőzés. A célunk az, hogy ilyen csapatok ellen is majd a közeljövőben tudjuk játszani a saját játékunkat, és a végén ne egyéni játékra hagyatkozzunk. Gratulálok a Bassanonak, nagyon jól játszottak, mi készülünk a holnapi bronz mérkőzésre!"

Orange1 Basket Bassano - Magyarország U16 90-64 (20-18, 27-13, 23-17, 20-16)