Harmadik helyen végzett U16-os fiú válogatottunk a Szent István Kupán
30
2022
20:42  |  2022. Január. 30.
Utolsó napjához érkezett az idei Szent István Kupa, a helyosztókat játszották a mai napon. U16-os fiú válogatottunk a harmadik hely megszerzéséért lépett ma pályára, az ellenfél a lett Kristaps Porzingis Academy volt.

6-0-val kezdtek a lettek, de erre egy 10-0-val válaszoltunk Kupai László, Gyürk Zsigmond és Kékesi Kolos kosaraival. Ezt követően végig nálunk volt az előny, Pavlik Botond és Mészáros Ágoston triplákat is szereztek, de nem tudtuk leszakítani a vendégeket, akik folyamatosan ott loholtak a nyakunkban (22-20). Nem változott a helyzet a második felvonás során sem, amelyet Pavlik két hármasával és Gyürk 2+1-es akciójával kezdtünk. A letteknek mindenre volt válaszuk - Katlaps kosarával egyenlítettek, majd Donis duplájával a vezetést is átvették a 15. percben (33-35). Fonyó Botond egalizált, de innentől kezdve a félidő végéig mi rohantunk utánuk, nem fordítva. Kiss-Leizer Gergő 3 pontja nagyon kellett a felvonás végén, így csak 4 pont volt a lemaradásunk (40-44).

A fordulás után lett kosárral indult a harmadik negyed, de Emelieze Ágoston, Váradi Ádám és Kékesi révén nagyon gyorsan visszavettük a vezetést (47-46). Támadásban nagyon elkaptuk a fonalat, Gyürk is betalált kétszer, a lettek viszont a Katlaps-Donis duó segítségével nem akartak lemaradni (55-54). Gyürk három duplát is szerzett alig egy perc alatt, Ailis szólt hozzá a lettektől, a felvonás végén pedig Fonyó és Kékesi pontjaival próbáltunk ellépni (65-62). A záró 10 perc elején megint visszajöttek 1-re a vendégek, Lukácsi Gábor hat pontja viszont nagyon jókor jött (71-64). Úgy tűnt, ez lehet a döntő periódusa a mérkőzésnek, hiszen 6-7 ponttal megléptünk, a lettek viszont nem adták fel, visszajöttek két pontra (76-74). A végjátékban is végig nálunk volt az előny - Kékesi nem remegett meg a vonalról, Pavlik pedig beszórta negyedik hármasát is, így megszereztük a harmadik helyet (84-77).

A hetedik helyért vívott összecsapáson a Kecskeméti KA 66-58-ra verte a bolgár Buba Basketet. Az ötödik helyért a BC Zadar és a GAK Basketball Academy Gdynia ütközött meg egymással, a horvátok nyertek (77-74). A döntőt pedig a tegnap a magyar válogatottat is felülmúló Orange1 Basket Bassano nyerte a szintén olasz Stellazzurra Roma ellen (83-71).

Magyarország U16 - Kristaps Porzingis Academy (lett) 84-77 (22-20, 18-24, 25-18, 19-15)

Szent István Kupa, 4. nap
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok

Magyarország U16: Gyürk 24/3, Kékesi 17/6, Fonyó 4, Kiss-Leizer 3, Balázs -. Csere: Lukácsi 11, Váradi 2, Mészáros 5/3, Pavlik 12/12, Emelieze 2, Nyikos -, Kupai 4.

A Kristaps Porzingis Academy legjobb dobói: Vavers 18, Ailis 16, Donis 16/3, Katlaps 15.