Magabiztos sikerrel kezdték az U16-os fiúk az idei Cívis Kupát
14
2022
13:38  |  2022. Április. 14.
Csütörtök délelőtt elrajtolt az idei Cívis Kupa Debrecenben, többek között az U16-os fiú kosárlabda-válogatottal is a résztvevők között. A rangos nemzetközi mezőnyt felvonultató korosztályos torna első mérkőzését a Faragó Péter irányította nemzeti csapat vívta a BC Vardar Skopje együttese ellen - írja az utanpotlassport.hu.

Nagyon jól kezdtek a mieink, az első negyed végén már a kilenc pont volt az előnyük (22–13), majd a második tíz percben minimálisan, de növelték a vezetést, így 44–32-es állásnál jöhetett a nagyszünet. A fordulást követően már egyértelműen a magyar csapat dominálta a mérkőzést, és végül nagyon sima, 91–59-es győzelmet aratott.

A válogatott péntek délután a szlovák Inter Bratislava ellen folytatja szereplését.

Faragó Péter szövetségi edző: Gratulálok a fiúknak a győzelemhez! Kiütközött az, amivel picit elégedetlen vagyok, és ami nagyjából az Európa-bajnokságon is ki fog, hogy sokan agresszívan mennek a támadólepattanókért az ellenféltől. Keveset beszélünk, kommunikálunk a labda nélküli elzárásoknál és váltásoknál. Ebben fejlődni kell, hogy kicsit utolérjük a nemzetközi szintet. Minden mással meg voltam elégedve a mai nap. Várjuk a következő meccset!