U16-os B divíziós fiú Eb: Meggyőző játékkal ütöttük ki Ciprust
11
2022
21:09  |  2022. Augusztus. 11.
U16-os fiú válogatottunk ma este Ciprus ellen kezdte meg a szófiai korosztályos B divíziós Európa-bajnokságot.

A mieink jól kezdtek: Buglyó Barna betörésből volt eredményes, majd Laar Leonhard és Buglyó passzaiból Keller Bendegúz kétszer is közelről talált a ciprusi gyűrűbe, miközben a túloldalról csak egy válasz érkezett (2-6). Két büntetővel és egy gyorsindítás befejezésével egalizált ellenfelünk, de nem volt ok az aggodalomra. Gyürk Zsigmond a saját rossz triplakísérlete után szedte vissza a támadópattanót, majd volt faulttal együtt eredményes, ezt követően pedig két büntetőt is bedobott. Kékesi Kolos gyönyörűen vitte végig a gyorsindítást a szerzett labda után, az alapvonali bedobást pedig elloptuk, amiből Gyürk újabb duplát szórt, időt is kért Ciprus az ötödik perc közepén (6-14). Hiába tette mindezt: szerzett labda után Mészáros Ágoston vitte végig a helyzetet, majd bedobott két hármast is, nagyon egyoldalú volt a meccs (6-22). Angyal Medárd támadópattanó után tette vissza a labdát a ciprusi gyűrűbe, majd Lukácsi Gábor szerzett labdája után, Szita Márton gyűrű alatt átvitt ziccerét követően lett meg a közte 20 kilenc perc játékot követően (6-26). Koutouris hosszú idő után szerzett kosarat Ciprusnak, ezek voltak a negyed utolsó pontjai (8-26).

A második negyed elején Lukácsi volt rögtön eredményes, kétszer is - előbb saját magának csinálta meg a helyzetet, aztán egy összjátékot követően tudott ziccert dobni. Kékesi Kolos hármasával 25 ponttal vezettünk, pedig még csak a 12. percben jártunk (8-33). Nagyszerűen védekeztünk, a ciprusiaknak nem sok dobóhelyzetük akadt, elöl pedig folyamatosan betaláltunk - némi kapkodás után Kiss-Leizer Gergő is megszerezte első dupláját a tornán, majd egy sportszerűtlen hiba után egy büntető is helyére küldött. Szépen kijátszott akció után a 15. perc elején megvolt a felvonás első ciprusi kosara is - Alexandridis rálépett a vonalra -, de Laar egy gyönyörű félhoroggal azonnal válaszolt (10-38). Gyürkhöz ütöttek oda egy támadópattanót, meglett a közte 30 is a 16. perc közepén, majd Laar egy alapvonali bedobás után mutatott be egy mintaszerű lepörgést (10-42). A 18. perc elején időt kért a tanácstalan Ciprus, de a különbség nem csökkent. Mészáros büntetője után Koutouris egy igen tetszetős ziccert dobott, erre viszont Buglyó azonnal felelt egy hármassal. Koutouris megint egy akrobatikus dobással volt eredményes a félidő végéhez közeledve, a dudaszó pillanatában azonban Gyürk távoli tempója felpattant a gyűrűről, és behullott a kosárba, így 34 ponttal vezettünk a nagyszünetben (14-48).

Koutouris büntetőjével indult a harmadik negyed, Laar egy újabb gyönyörű lepörgés után volt eredményes, Fonyó Botond pedig egy szerzett labda után vitte végig a ziccert. Aslanidis törte át védelmünket, Keller triplával felelt, majd az újabb szerzett labdát megint Fonyó váltotta magyar pontokra. Laar harmadjára is megcsinálta a lefordulását, 11. szerzett labdánkat ezúttal Lukácsi váltotta kosárra, Mannaris duplája után pedig Keller dobott egy büntetőt - a 25. perc elején 43 ponttal álltunk jobban (19-62). A ciprusiak egyértelműen legjobbja, Koutouris válaszolt a vonalról, majd jött némi kosárcsend mindkét oldalon. A 27. perc közepén Aslanidis betörésére Mészáros felelt egy szépen kivezetett floaterrel, majd Buglyó dobott hármast (22-67). Egy ciprusi büntetőre is Buglyó felelt gyorsindításból, majd egy hatalmas blokkal. Mészáros is végig tudta vinni ziccerig a labdát, ezzel a kosárral pedig 48 ponttal álltunk jobban 10 perccel a vége előtt (23-71).

A záró játékrész Pavlik Botond triplájával indult, először nőtt 50 pont fölé a két csapat közötti távolság. Koutouris a levegőből tett vissza egy támadópattanót, majd Buglyó ugrasztotta meg az emberét, és vitte a gyűrűig a labdát (25-76). Alexandridisről maradtunk le, triplát dobott, erre Lukácsi felelt kintről a negyed feléhez közelítve. Pavlik szerzett labdát és ziccert, egy ciprusi büntető után pedig Lukácsi szedte össze az ide-oda pattogó labdát, és dobta be a kosárba (29-83). Időt kért még Ciprus a 37. percben, de sok mindenen ez már nem változtatott. Aslanidis és Angyal váltottak kosarat, majd Aslanidis büntetője után Kiss-Leizer és Stylianou dobtak egy-egy duplát. Fonyó gyorsindításból értékesített egy ziccert, majd Katsellis tett vissza egy támadópattanót a túloldalon. Ez volt a mérkőzés utolsó kosara, ezzel együtt is rendkívül magabiztos, 89-36-os sikert aratott Faragó Péter együttese - kezdésnek soha rosszabbat!

Holnap este 19:30-tól Georgia lesz az ellenfelünk.

Ciprus - Magyarország 36-89 (8-26, 6-22, 9-23, 13-18)