U16-os B divíziós Eb: Alulmaradtunk Svájccal szemben
18
Aug
2022
14:28  |  2022. Augusztus. 18.
Ma délben a 9-16. helyekért lépett pályára U16-os fiú válogatottunk a korosztályos, B divíziós Európa-bajnokságon a bulgáriai Szófiában. Ellenfelünk Svájc volt, amely a B csoport negyedik helyén végzett (1-3) Bulgária (4-0), Izland (3-1) és Csehország (2-2) mögött, Luxemburgot (0-4) megelőzve. Mint ismert, a mieink kedden drámai mérkőzésen maradtak alul Ausztriával szemben, így mi az A csoport harmadik pozíciójában végeztünk 3-2-es mutatónkkal. A magyar csapatban Kiss-Leizer Gergő ezúttal csak civilben foglalt helyet a kispadon.

Gyürk Zsigmond büntetőjével, majd Fonyó Botond ziccerével a mieink szereztek vezetést - Chaney egy labdaszerzést követő gyorsindításból válaszolt. Nzambi Maniema és Keller Bendegúz váltottak kosarat, utóbbi viszont újra betalált (5-6). Kumarasamy dupláját követően Angyal Medárd egy támadópattanót tudott szépen visszatenni, majd a negyed felét elhagyva Buglyó Barna tette meg ugyanezt, megint mi vezettünk (9-8). Kumarasamy tiszta triplája után egy Buglyó-Angyal összjátékból voltunk eredményesek, Aadan Nuux ziccerére Buglyó felelt gyorsan, Da Silváról azonban lemaradtunk a kosarunk után, időt is kért Faragó Péter a 7. perc végén (13-15). Angyal büntetőjével közelítettünk, de Nzambi Maniema és Njock is válaszoltak. Mészáros Ágoston szerzett labdája után Buglyó tudott sima ziccert dobni, a túloldalon Nzambi Maniema tette meg ugyanezt, és ez volt a negyed utolsó kosara (16-21).

A második felvonás ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt: Nzambi Maniema duplájával. A 13. perc végén Keller révén tudtunk először betalálni a negyed folyamán egy gyorsindítást követően, de ebben a szakaszban a túloldal sem brillírozott, eléggé sok volt a hiba mindkét félnél. Ouko ziccerére a 16. perc elején Fonyó válaszolt, a különbség nem változott (20-25). Kupa és Fonyó, majd kis szünet után Aadan Nuux és Gyürk válaszolgattak egymás kétpontosaira - már a 18. perc végén jártunk, amikor továbbra sem mozdultak a "frontvonalak". Sassella büntetője után Buglyó támadópattanóból tudott kosarat szerezni a mieinknél, majd Lukácsi Gábor és Sassella párbaja következett - a magyar fiú szépen megoldott betörésekkel jelentkezett, sajnos a túloldalon a svájci két triplával, így 6 pont volt a különbség a nagyszünetben (30-36).

A fordulás után Mészáros egy szép alapvonali betöréssel jelentkezett - Nzambi Maniema csak egy büntetővel felelt, Njock viszont triplát szórt, a 24. perc elején pedig Da Silva is beszórta a távolit, először nőtt 10 pont fölé a különbség (32-43). Angyal precíz centermunkát mutatott be, majd gyönyörűen kijátszott akció végén Szita Márton talált a kosárba. Da Silva újabb hármast dobott, Aadan Nuux zsákolása után pedig megint időt kért Faragó Péter, pontosan a felvonás felénél (36-48). Stankovic palánkos triplájával 15 pontra nőtt lemaradásunk, de Laar Leonhard egy alapvonali bedobásból szerzett két pontot, majd Kékesi tudott faulttal együtt a kosárba találni Pavlik Botond nagy szólója után, időt kért Svájc (40-51). A büntető nem ment be, a túloldalon Stankovictól majdnem labdát loptunk, de ziccer lett belőle, Pavlik viszont magabiztos betöréssel és egy magasan kivezetett ziccerrel válaszolt. Njock a büntetővonalról szórta be a tempót, majd Kékesi és Da Silva találtak be távolról, a negyed pedig Buglyó egyleütéses középtávoli tempójával zárult, 11 pontos hátrányban voltunk (47-58).

Nzambi Maniema 2+2-es akcióval nyitotta a záró 10 percet, Pavlik egy újabb baloldali betöréssel felelt. Chaney is megcsinálta faulttal együtt a látványos ziccert, büntetőjével kialakult az eddigi legnagyobb különbség a 33. perc közepén (49-65). Kékesi két büntetőjét követően Da Silva negyedik, Aadan Nuux pedig első tripláját szórta - 20 pontra nőtt lemaradásunk, a 34. perc közepén megint magához rendelte övéit Faragó Péter (51-71). Chaney gyorsindítás végén dobott újabb kosarat, Mészáros ziccerrel felelt, de Kupa és Aadan Nuux sima ziccereket, Njock pedig egy floatert értékesített (53-79). Mészáros büntetője után Angyal támadópattanót követően tudott eredményes lenni, majd Heuberger ziccerével zárult a találkozó - 25 pontos vereséget szenvedtünk végül (56-81).

A mieink így a 13-16. helyekért folytathatják holnap este 19:30-kor a Románia-Portugália találkozó vesztese ellen.

Magyarország - Svájc 56-81 (16-21, 14-15, 17-22, 9-23)

U16-os B divíziós Európa-bajnokság
Bulgária, Szófia, Triaditza Hall
V.: Suslov, Dotsenko, Ignatiou (Ivanovic)

Magyarország: Gyürk 3, Fonyó 6, Kékesi 7/3, Keller 4, Laar 2. Csere: Angyal 9, Pavlik 4, Szita 2, Buglyó 10, Lukácsi 4, Mészáros 5.

Svájc: Da Silva 14/12, Chaney 7, Aadan Nuux 11/3, Nzambi Maniema 15, Njock 9/3. Csere: Sassella 7/6, Heuberger 2, Kumarasamy 5/3, Kupa 4, Ouko 2, Stankovic 5/3, Maret -.