Simán legyőzte a cseheket U16-os fiú válogatottunk az ORV-n
28
2022
17:18  |  2022. December. 28.
Az idei Olimpiai Reménységek Versenyének nyitónapján a fiú torna első meccsét U16-os fiú válogatottunk játszotta a csehek korosztályos csapata ellen.

Pazarul kezdtünk Lukácsi Gábor vezetésével - Flasár Zalán, Tallós Levente, Rosta Péter és Mezőfi Márk is hozzátették a magukét, utóbbi duplájával már 15 ponttal vezettünk az első negyed felénél (17-2). A játék képe nem sokat változott a felvonás hátralévő részében (24-8), a második játékrészben viszont hatalmas rohanás vette kezdetét, amelyben Csehország is folyamatosan eredményes volt - a mieinktől ekkor Tallós, Flasár és Rosta mellett Palotai Máté volt többször is pontos támadásban. Igazán közel nem tudott kerülni hozzánk ellenfelünk, de 10 pont alá kúszott a különbség, és a második negyedben kapott 33 pont miatt a félidőre 8 pontra olvadt előnyünk (49-41).

A fordulás után stabilizálni tudtuk a játékunkat: támadásban ugyanolyan hatékonyan maradtunk, mint ezt megelőzően (főként a Lukácsi, Tallós, Rosta triónak köszönhetően), a védekezést viszont sikerült rendbe szedni, így a harmadik negyed végén megint 14 ponttal álltunk jobban (76-62). A záró játékrész elejét megint megnyomtuk, így hamar el is döntöttük a vitás kérdéseket: a mieink sokkal jobbnak bizonyultak a mai napon ellenfelüknél. A végén 20 pontos hátrányukat még tudták kozmetikázni némileg a csehek, de a második negyedek leszámítva végig jobban játszottunk náluk, így teljesen megérdemelt sikerrel kezdtük az ORV fiú tornáját (95-79).

Magyarország - Csehország 95-79 (24-8, 25-33, 27-21, 19-17)