21 ponttal verték az U16-os fiúk az Olympiakoszt
03
2023
20:55  |  2023. Január. 03.
U16-os fiú válogatottunk Görögországban vesz részt felkészülési tornán - ORV-győztes csapatunk a mai napon az Olympiakosszal találkozott.

A mieink 4-4 után kezdtek meglépni ellenfelüktől - egy 6-0-val kerültünk előnybe, innentől pedig nagyjából 6 pont körül mozgott a távolság végig az első negyedben. A mieink kombinatívabb játékkal rukkoltak elő, a görögök leginkább triplákkal tartották magukat - 24-20-ra vezettünk egy negyed után. A második felvonásban rögtön egy 6-0-val indítottunk - fizikálisabban tudtunk játszani, mint ellenfelünk, gyorsindításokból is több pontot szereztünk. Az Olympiakosz egy időkéréssel rendezte sorait, de 6-10 pont környékén volt az előnyünk végig a félidő hátralévő részében - 20 perc játék után 7 ponttal vezettünk (35-42).

A fordulást követően 49-41-es magyar vezetésig kiegyenlített játék folyt a pályán. A 24. perc közepétől azonban egyszerűen átrohantunk ellenfelünkön: másfél perc alatt csináltunk egy 10-0-s szakaszt, amelynek során gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés (41-59). Fél perc múlva még rádobtunk egy triplát, amivel 20 pont fölé nőtt a távolság, és bár egy kicsit összekapta magát a görög gárda, 16 ponttal jobban álltunk 10 perccel a vége előtt (53-69). A záró felvonásban is jobban játszottunk ellenfelünknél, de ekkor már biztossá vált a győztes kiléte. Helyenként kifejezetten látványos játékkal, több zsákolással is megspékelve 21 ponttal győzött Faragó Péter együttese első görögországi felkészülési mérkőzésén (73-94).

Olympiakosz - Magyar U16-os fiú válogatott 73-94 (20-24, 15-18, 18-27, 20-25)

A magyar csapat pontszerzői: Nyikos 7, Teszárik 18, Mezőfi 18, Puskás 0, Zöldi 5, Rosta 4, Lukácsi 5, Burony 2, Tallós 14, Váróczy 2, Flasár 11, Palotai 8