06
Jan
2023
15:34  |  2023. Január. 06.
Negyedik, egyben utolsó görögországi felkészülési mérkőzését játszotta U16-os fiú válogatottunk ma délelőtt, a BC Peristeri ellen. A mieink a hibátlanul megvívott és megnyert Olimpiai Reménysége Versenye után Görögországban sem találtak eddig legyőzőre: az előző három napon az Olympiakosz, az ASP Promitheas és a PAOK korosztályos együtteseit verték.

Jobban kezdett a görög alakulat - főleg támadásban voltak gondjaink, az első négy percben mindössze 5 pontig jutottunk. 9-9-nél értük utol a helléneket, majd a felvonás második felében már mi voltunk előnyben: 21-17-et mutatott az eredményjelző az első 10 perc után a magyar csapat javára. A második játékrész is nagy csatát hozott: a Peristeri 29-29-nél beérte Faragó Péter együttesét, és megint főleg elöl voltak gondjaink (6 perc alatt 8 pont). 32-31-es vezetés után két gyors triplát is beszórtunk, Rosta Péter gyönyörűen megoldott ziccerével pedig megléptünk 9 ponttal - a félidőben is ennyivel vezettünk (38-47).

A fordulást követően megint a görögöké volt a negyed eleje (43-47), Flasár Zalán zsákolásánál viszont a görög kommentátor szájából is elhangzott a "Showtime" kifejezés. A játékrész második felében újfent erőnlétünk és gyors támadójátékunk dominált: 16 pontos előnyről várhattuk a záró szakaszt (53-69). Az utolsó 10 percben már nem nagyon volt momentuma sem a Peristerinek. Gyorsan 20 pontra, majd efölé nőtt a differencia, amely az utolsó percekre a 30-at is elérte. A magyar U16-os válogatott végül 97-63-ra győzte le mai ellenfelét, így a görögországi felkészülési tornát négy meccsből négy sikerrel, az elmúlt két hetet pedig hétből hét győzelemmel zárta - pedig az utolsó két meccsen nem is játszott a szerdán megsérülő Tallós Levente.

BC Peristeri - Magyarország U16 63-97 (17-21, 21-26, 15-22, 10-28)

Magyarország U16: Lukácsi 17/9, Teszárik 8, Mezőfi 14, Rosta 19/6, Flasár 13. Csere: Nyikos 4, Váróczy 3/3, Puskás 2, Zöldi 8/6, Palotai 7, Burony 2.