Nagy küzdelemben maradt alul U16-os válogatottunk a Szent István Kupa első napján
30
2023
19:52  |  2023. Március. 30.
Ma délelőtt elkezdődött az idei Szent István Kupa, amelyen a szokásoknak megfelelően U16-os válogatottunk is pályára lép. A mieink első napi ellenfele az olasz Stellazzurra Roma volt.

Jobban kezdtük a meccset: a magyar csapatból mindenki hozzátette a magáét, amikor pályára került, de leginkább Flasár Zalán és Rosta Péter révén voltunk folyamatosan előnyben. Többször is megléptünk 6 ponttal, az első 10 perc végén 2 ponttal álltunk jobban (23-21). A második felvonás elején nagy volt az adok-kapok, de a 14. perc végére 8 ponttal elléptek az olaszok, akiknél ekkor Kemm és főleg Aizpurs volt elemében (31-39). Ugyanez a duó volt a félidő hátralévő részében is a főszereplő, 14 ponttal volt előttünk ellenfelünk a nagyszünetben (39-53).

A fordulást követően főként Lukácsi Gábor kosaraival próbáltuk csökkenteni hátrányunkat, ami Rosta duplája után mindössze 6 pont volt a harmadik negyed felénél (52-58). Az olaszok egy gyors 6-0-lal újra 10 fölé növelték a differenciát, ami 10 perccel a vége előtt kerek 10 pont volt (62-72). Az utolsó negyedben Rosta volt a vezérünk, de Tallós Levente, Teszárik Márton és Zöldi Péter is többször hozzászóltak a meccshez. Nagyot harcoltunk végig, de a 32-16-ra elbukott második negyedben összeszedett hátrányt sajnos nem sikerült ledolgozni, nyerte a Roma (81-88).

U16-os magyar válogatott - Stellazzurra Roma (olasz) 81-88 (23-21, 16-32, 23-19, 19-16)

U16 HUN: Tallós 7/3, Lukácsi 7/3, Mezőfi 5/3, Rosta 20, Flasár 16. Csere: Zöldi 5/3, Palotai 3, Hanzély -, Bartos 8/3, Teszárik 6, Nyikos 1, Váróczy 3/3.

A Roma legjobb dobói: Kemm 28, Aizpurs 22, Lumena 12.