Másodjára is jó mérkőzést vívott a görögökkel U16-os fiú válogatottunk
30
2023
19:14  |  2023. Április. 30.
Ma délután újra összecsapott a görög korosztályos nemzeti csapattal U16-os fiú válogatottunk.

A tegnapi nappal ellentétben ezúttal jobban kezdtek a görögök, a második negyedben viszont átvettük az irányítást, félidőben egyetlen ponttal vezettünk (38-39). A térfélcsere nagy fordulatot hozott, a házigazda komoly előnybe került a harmadik negyed végére (63-52). A mieink nagyot küzdöttek, hogy közelebb kerüljenek, a végeredmény pedig 84-71 lett ezen a napon - a hárommal több bedobott tripla (10/25 - 7/21) és a 10-zel több lepattanó (35-25) eldöntötték a találkozót a hazaiak javára.

A magyar csapatban ezúttal Mezőfi Márk (21 pont, 6 pattanó, 25 VAL) és Lukácsi Gábor (16 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda, 15 VAL) voltak a legjobbak.

Görögország U16 - Magyarország U16 84-71 (22-18, 16-21, 25-13, 21-19)

A görögök legjobb dobói: Serbezis 13/9, Lefas 12, Kalkavouras 11/9, Papastavrou 11/6.

Magyarország U16: Nyikos 5, Hanzély 4, Lukácsi 16/6, Mezőfi 21/9, Flasár 8. Csere: Bartos 3/3, Teszárik -, Puskás -, Váróczy 5/3, Demeter 2, Burony -, Palotai 7.