Sima győzelmet aratott U16-os lány válogatottunk
29
2019
19:10  |  2019. December. 29.
Az Olimpiai Reménységek Versenyének második játéknapján a mieink az első napon Szlovákiát 60-59-re legyőző Lengyelország ellen léptek pályára.

A mérkőzés eleje Ferenczi Katáról és Pfeiffer Virágról szólt a mieink részéről, Toman Petra is betalált kintről, így megléptünk a lengyelektől (4-13). Megtorpatunk egy kicsit, de a cserék pályára lépése új lendületet adott a magyar válogatottnak - 8 perc játék után már 12 pontos volt az előnyünk (8-20). Ellenfelünk az első negyed végére felzárkózott némileg (13-20), de Baa Dominika és Gyöngyösi Janka révén simán vezettünk a második felvonás során is (13-26). Sok volt a hiba mindkét oldalon ebben a negyedben, Ferenczi és Gyöngyösi kosaraival 14 pont volt a fórunk 20 perc játékot követően (20-34).

A fordulás után a Pfeiffer-Gyöngyösi-Baa trió 21 pontosra növelte a távolságot a 27. perc elejére, lényegében eldőlt a találkozó (26-47). Kézben tartottuk az összecsapást, Holcz Rebeka is nagyszerűen szállt be a meccsbe, Strausz Edina büntetőivel pedig 19 ponttal vezettünk a záró játékrész előtt (35-54). Az utolsó negyedben a lengyelek egyszer megközelítették a mieinket 11 pontra, de Baa, Gyöngyösi, Antal Fanni és Laczkó Sára révén azonnal visszatornáztuk a távolságot 20 pontra (48-68). A végén 68-50-re győztünk, ezzel két nap után mindkét együttes 1-1-es mérleggel rendelkezik.

Mészárosné Kovács Andrea szövetségi kapitány: "Gratulálunk a fiúknak győzelmükhöz, mely jó motivációt adott a lányainknak! Sokkal jobb felfogásban kezdtük a mérkőzést, mint tegnap, valamivel keményebben védekeztünk, illetve gyorsabb ritmusban támadtunk, és bátrabban is vállalkoztunk. Nagyon jó volt a mérkőzés arra, hogy többféle szerkezetet és különböző védekezéseket is kipróbáljunk.  Egyre többen mutatják meg, hogy miért kaptak lehetőséget arra, hogy felvehessék magukra a címeres mezt."