Kiütéses sikerrel kezdtek a lányok az ORV-n
27
2021
15:42  |  2021. December. 27.
A 2021-es Olimpiai Reménységek Versenyének nyitó napján a magyar válogatott 119-46-ra győzte le Csehországot.

Szakolczi Diána találatával indult a találkozó. Erre még érkezett cseh válasz, majd fokozatosan fölénybe került válogatottunk. 9-2-nél már cseh időkérés miatt állt a játék. Az első szakasz közepénél, 13-3-nál érte el a 10 pontot a differencia.  Az első negyedben 9 szerzett labdája volt a mieinknek és 19 gyorsindításos pontja. Eközben mindössze 3 eladott labdát rögzítettek a statisztikai lapra. Válogatottunk a 24 mezőnykísérletéből 13-at  értékesített, így végül 10 perc játékot követően 33-7 állt az eredményjelzőn. Szakolczi Diána 10, Rátkai Eszter 7 pontot ért el.  A második szakasz elején felváltva estek a kosarak, majd 38-13 után ismét Mészárosné Kovács Andrea csapata tudott váltani. 19-0-val 57-13-ra szakadtak el a magyar lányok. A félidőben 64-19-es állást rögzíthettünk.

A magyar csapat a második szakaszban még hatékonyabbak bizonyult támadásban, mint az elsőben. Ezúttal a 19 mezőnykísérletéből 13 utat talált a gyűrűbe. Minden játékos pályára lépett már az első 20 percben. A szünetben a 17 pontos Rátkai Eszter volt a legeredményesebb. A játék képe a harmadik negyedre sem változott. Nagy kedvvel, koncentráltan, keményen játszott csapatunk. Az eladott labdák számát is alacsonyan tartották a mieink. A különbség a elérte a 60 pontot a játékrész hajrájában. A záró szakasznak 93-35-ről futottak neki a csapatok. A 100. pontot büntetőből Vladár Róza szerezte. A legnagyobb differencia éppen a lefújás pillanatára alakult ki. Toman Réka triplája zárta a mérkőzést, így 119-46-os sikert ünnepelhetett a magyar válogatott. A szakmai stáb 13 és 22 perc között osztotta el a játékidőt a keret tagjai között. Mindenki szerzett pontot és végül kiemelkedő 57%-os (83 kísérletből 38 lett sikeres) mezőnymutatóval zártak a mieink. Folyatás kedden 13 órától Szlovákia ellen.

MAGYARORSZÁG - CSEHORSZÁG 119-46 (33-7, 31-12, 29-16, 26-11)