ORV: Újabb sima sikert arattak a lányok
28
2021
15:19  |  2021. December. 28.
A 2021-es Olimpiai Reménységek Versenyének második játéknapján a magyar válogatott 82-45-re legyőzte Szlovákiát, így második sikerét ünnepelhette a tornán.

A Csehország elleni magabiztos siker után Szlovákia volt a rivális, akik a nyitó napon hosszabbítást követően múlták felül Lengyelországot. A mieink oldaláról Rátkai Eszter hat pontja vezette fel az összecsapást. A két gárda 6-6-ig haladt fej-fej mellett, ezt követően azonban 12-6-ra elszakadt válogatottunk, és innentől kezdve végig előrébb járt. A negyed hajrájában már a kétszámjegyű előnyért támadtak a magyar lányok, végül 10 perc után 18-11 állt az eredményjelzőn. A lepattanócsatát tekintve ugyan vezetett riválisunk (15-7), de a magyar csapat támadásban sokkal energikusabb és pontosabb volt. A csapatmunkát dicséri, hogy hat pontszerzőt jegyezhettünk fel. Nem telt el másfél perc, és a második szakasz elején Toman Dóra négy pontjával 22-11-nél átlépte a 10 pontot a differencia. A negyed első felében nagyjából ezen a szinten állandósult a különbség. Végül 30-19 után 10-0-val 40-19-re lépett el válogatottunk, a félidőben pedig 45-23-ra vezetett a magyar csapat.

A nagyszünetben Rátkai Eszter 14, Kókai Patrícia 8 pontnál járt. A magyar válogatott esetében ismét ki kell emelni a 12 szerzett labdát (riválisunk mindössze 1 ilyennel rendelkezett) és azt, hogy az eladott labdák száma is alacsonyan maradt. A harmadik negyed kiegyenlítettebb képet mutatott, de ez egyben azt is jelentette, hogy 20-24 egység környékén állandósította előnyét Mészárosné Kovács Andrea csapata, 55-29-nél pedig még ennél is nagyobb arányban vezettek a mieink. Az utolsó 10 percnek 62-39-ről vágtak neki a felek. Nem volt kérdés a győztes kiléte, de így is azt láthattuk, hogy a magyar válogatott tudott több energiát mozgósítani. Az utolsó két perchez érkezve a 30 pontot is elérte a különbség. A 82-45-ös végeredményt a dudaszó pillanatában Drahos Leila triplája alakította ki, amivel csapatunk kilencedik hárompontosát értékesítette. Ismét minden játékos pályára lépett, egy újabb értékes nemzetközi tapasztalatot adó találkozót teljesített U16-os válogatottunk.

SZLOVÁKIA - MAGYARORSZÁG 45-82 (11-18, 12-27, 16-17, 6-20)