Negyeddöntős a magyar válogatott az U16-os leány Európa-bajnokságon
23
2022
21:55  |  2022. Augusztus. 23.

A portugáliai U16-os Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében a magyar válogatott 53-47-re legyőzte Németországot és ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

A mérkőzés elején a németek ragadták magukhoz a kezdeményezést. Három és fél perc alatt 7-2-es előnyre tettek szert. A magyar pontszerző ekkor Szakolczi Diána volt. Ezt követően Gábor Lili törte meg a kosárcsendet, majd Fárbás Eliza büntetőből volt eredményes. A különbség 3-4 pontos német előny mellett látszott állandósulni. Mészáros Kovács Andrea 12-8-nál kért időt. A folytatásban is riválisunk járt előrébb. A legnagyobb differenciát 17-10-nél jegyezhettük fel, de Josepovits Kinga és Toman Réka büntetőivel a játékrész végére 17-13-ra felzárkóztunk. A második negyed elején is lendületben maradtak a lányok, így Toman Dóra és Gábor Lili Révén 18-17-re jöttek fel a mieink.

Három perc telt el a második negyedből, amikor Árvai Noémi duplája után 19-18-nál először vezetett a mérkőzésen válogatottunk. A németek igyekeztek kihasználni fölényüket a festékben, a félidőben 24-11-re vezettek a lepattanókban. Ugyanakkor riválisunkat sikerült 16 eladott labdába kényszeríteni és ezekből 11 pontjuk született a magyar lányoknak. Ennek köszönhetően egy fej-fej melletti küzdelem alakult ki, ahol váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Az utolsó két percbe 25-23-as német vezetésről fordultunk. Toman Dóra öt pontjával 28-25-re fordítottunk. A félidőt német dupla zárta, de így is 28-26 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedet is Toman Dóra találata vezette fel. Ez már a 9. pontja volt ezen az estén. Úgy nézett ki, hogy fokozatosan a mieink akarata fog érvényesülni. Három perc telt el, amikor Josepovits Kinga és Árvai Noémi révén 33-27-re szakadtunk el, ami összességében egy 10-2-es futást jelentett.

A harmadik negyed második felében Toman Réka felelt a pontokért magyar oldalon. Ez azt jelenti, hogy egymaga öt pontot szerzett, amivel 38-29-nél kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége. Az utolsó három percbe 38-30-ról fordultunk és több támadása volt a magyar csapatnak, hogy a lélektani 10 pontos előnyt kialakítsa. A lehetőségek kimaradtak és ezt ellenfelünk megbüntette: 40-32 után a negyed végére 40-37-re zárkóztak fel. A záró etap elején pedig egy triplával egyenlítettek is. Hatalmas tartása van ennek a válogatottnak és a német felzárkózás ellenére nem engedte, hogy kicsússzon a kezéből a mérkőzés. Josepovits Kinga és Halmágyi Kitti találataival őrizte minimális előnyét csapatunk. A németek 45-44-nél és 47-46-nál átvették a vezetést, de előbb Toman Réka, majd kétszer Fárbás Eliza talált be. Az utolsó két percbe 50-47-ről és német időkérésről érkeztünk. Több labdájuk volt az egyenlítéshez a németeknek, de ezzel nem tudtak élni. Szakolczi Diána és Toman Réka büntetői alakították ki a végeredményt.

A magyar válogatott 53-47-es sikerrel negyeddöntős. Az ellenfelünk szerdán este a négy közé jutásért a Portugália – Csehország találkozó győztese lesz.

MAGYARORSZÁG - NÉMETORSZÁG 53-47 (13-17, 15-9, 12-11, 13-10)