Szoros csatában kaptak ki az U16-os lányok az ORV nyitónapján
28
2022
15:59  |  2022. December. 28.
A 2022-es Olimpiai Reménységek Versenyének nyitó napján a magyar válogatott 62-59-es vereséget szenvedett Csehországtól.

Fordulatos találkozó bontakozott ki, ahol az első percekben 8-2-es előnyre tett szert válogatottunk. Időkérést követően azonban rendezték a sorokat a csehek és 8-8-nál már egyenlítettek. Ezt követően fej-fej mellett haladt a két gárda és 10 perc 14-14 állt az eredményjelzőn. A második negyed elején két tripla cél ért riválisunktól és ezekkel 24-20-nál kisebb lépéselőnybe kerültek. Ebben a periódusban jellemzően a csehek akarata érvényesült, a legnagyobb előnyüket éppen a félidőhöz érkezve regisztrálhattuk. 20 perc után 41-27-re mentek.

A harmadik negyed első percében felváltva estek a találatok, majd 43-31 után fokozatosan a mieink ragadták magukhoz a kezdeményezést: 12-2-es sorozattal 45-43-ra zárkózott fel Mészárosné Kovács Andrea csapata. A harmadik szakasz utolsó találatával 49-49-nél egyenlítettünk is. A második negyedet 27-13-ra hozták a csehek, a harmadikat 22-8-ra a magyar lányok. A záró szakasz elején a vezetést is megszerezte a magyar együttes. Fej-fej mellett haladt a két gárda. Végül az utolsó három percben 56-55 után került kisebb lépéselőnybe Csehország. Még innen is volt visszaút, így 61-59-nél az utolsó percben támadhatott a magyar csapat. A lehetőséggel nem sikerült élni, egy cseh büntető alakította ki a végeredményt.

Josepovits Kinga és Gréts Dalma 12-12 ponttal bizonyult a legeredményesebbnek. Folytatás csütörtökön 13 órától Lengyelország ellen.

Magyarország - Csehország 59-62 (14-14,13-27, 22-8, 10-13)