U16-os lány válogatottunk simán verte a görögöket a Héraklész Torna első napján
05
2023
12:00  |  2023. Augusztus. 05.
Pénteken Görögországgal vívott felkészülési mérkőzést az U16-os Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott a Héraklész Torna keretein belül. A mieink 75-58-as sikert arattak.

Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a magyar csapat: 5 perc után már 15-8-ra vezettek a mieink, az első szakasz végén pedig 23-12 állt az eredményjelzőn - számolt be a wbasket.hu. A második negyed első találatát is válogatottunk szerezte, 25-12 után viszont 7-0-s futással 25-19-re szépítettek a vendégek. Innen szorosabb percek következtek: a félidőig 10 pont alatt maradt a differencia, a nagyszünetben 36-30-ra mentünk.

A harmadik etap elején a görögök találtak be először, de ezt követően egy 11-0-s futással 47-33-ra léptünk el. Ekkor már egyértelműen a mieink akarata érvényesült, az utolsó 10 percnek 58-41-ről futottak neki a csapatok. A különbség a 20 pontot is átlépte, a legnagyobb előnyünket 69-47-nél regisztrálhattuk. A magyar válogatott végig vezetve 75-58-as sikert aratott a Héraklész Torna első mérkőzésén.

A két gárda szombaton ismét összeméri az erejét.

Magyarország – Görögország 75-58 (23-12, 13-18, 22-11, 17-17)