A Héraklész Torna második napján még simábban vertük a görögöket
05
2023
17:45  |  2023. Augusztus. 05.
U16-os lány válogatottunk a hétvégén két mérkőzést is játszott Görögország korosztályos csapatával a Héraklész Torna keretein belül. Mint arról már olvashattatok, a mieink tegnap 17 ponttal, 75-58-ra győztek.

Ma délben újra összecsapott egymással a két fél, és ezúttal még nagyobb volt a különbség a magyar válogatott javára. Nemzeti együttesünk a harmadik negyedet leszámítva (azt egy ponttal a görögök nyerték) végig irányította az összecsapást - a félidőben már megvolt a tegnapi 17 pont a két gárda között, végül pedig közel duplaennyi, 32 pont lett a különbség a mieink javára (41-73).

Érdekesség, hogy a görögök 31 labdát adtak el (igaz, mi is 23-at), illetve hogy 50-szer állhattunk oda a büntetővonalra - ebből egyébként 39-szer be is találtunk, ez 78%-os pontosságot jelent. Drahos Leila (17 pont, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault) és Sinka-Pálinkás Szofi (11 pont) érték el a 10 pontos határt a mieink közül, és 11 játékosunk is pontot szerzett a mérkőzésen.

Görögország U16 - Magyarország U16 41-73 (9-19, 13-20, 14-13, 5-21)