U17-es női vb: Veretlenül csoportgyőztes a magyar válogatott
12
2022
19:00  |  2022. Július. 12.

A Belgium és Japán ellen sikerrel megvívott csoportmérkőzések után a hibátlan mérleg megtartásáért lépett pályára Mexikó ellen a Völgyi Péter vezette U17-es leány válogatottunk a debreceni korosztályos világbajnokságon. A papírforma a mieink sikerét ígérte, hiszen a mexikóiak Japántól 77-40-re, a belgáktól pedig 92-43-ra kaptak ki, míg a magyarok mindkét gárdát magabiztosan verték.

Kevés kosárral, sok pontatlan dobással indult az összecsapás – már csaknem nyolc perc eltelt, de még csak 8-4 állt az eredményjelzőn. A védekezése rendben volt a magyar lányoknak, mindössze két mezőnykosarat engedélyeztek ellenfelüknek, a támadások azonban egyelőre akadoztak. Kádár Orsolya talált be egy betörést követően, majd egy tempót is elsüllyesztett, így 13-5-re sikerült hozni a nyitó etapot.

A folytatásban sikerült a támadójátékot is rendbe tenni, míg a szigorú védekezés megmaradt. Kintről egyik csapat sem brillírozott, a félidőig mindössze egy hárompontos kísérlet talált utat a gyűrűbe – Örsi Kata révén, míg a mexikóiak 0/7-tel tüzeltek messziről. A 27-16-os lepattanóarány, a 12-4-re megnyert gólpasszcsata, valamint a 9 szerzett labda mind egyértelmű magyar fölényt jelzett, ennek fényében nem volt meglepő a 33-15-ös félidei állás. Kádár 8, Örsi 7 ponttal volt a két legjobb dobó nemzeti csapatunkban.

A harmadik etapban hamar kialakult a 20 pontos differencia is, a mérkőzés lényegében eldőlt ekkorra. Arra végig figyeltek a lányok, hogy elegendő számú akciót védekezzenek ki, és ezt sikerrel abszolválták is: az első negyed 5 bekapott pontja után 10, 10, majd 11 egységet engedélyeztek Mexikónak, az utolsó negyed így felszabadult játékot hozott. Legeredményesebb dobónknak végül a 14 egységgel záró Gábor Lili bizonyult, a lepattanócsatát imponáló fölénnyel, 60-35-re behúzó magyar válogatott pedig veretlenül jutott nyolcaddöntőbe - Völgyi Péter együttese Argentína ellen folytatja a tornát.

Mexikó U17 - Magyarország U17 36-71 (5-13, 10-20, 10-13, 11-25)