U17-es leány vb: Az ötödik helyért játszhat a magyar válogatott
16
2022
16:30  |  2022. Július. 16.

A Debrecenben zajló U17-es világbajnokságon a magyar válogatott 67-45-re ismételten legyőzte Japán együttesét. Vasárnap az 5. helyért Ausztráliával mérkőznek a mieink.

A mérkőzés fej-fej mellett indult a csapatok számára. Előszőr Japán szerzett találatot, majd a mieink voltak sikeresek. Magyarország, Dobó Lilla hárompontosával, 5-4-nél vette át a vezetést. Ezt követően Toman Petra, majd Aho Tyra voltak sikeresek. Sorozatban 9 pontot szerzett együttesünk, amivel a felek közötti különbséget 10 pontra növelték. 14-4-nél az ellenfél vezetőedzője kért időt csapatának. A képlet nagyon egyszerű volt. Míg a találkozó győztese vasárnap az 5-ik helyért játszhat, addig a vesztes a 7-ik helyért fog megmérkőzni. Völgyi Péter tanítványai tisztában voltak ezzel a helyzettel és a folytatásban is minden energiájukat mozgósítva küzdöttek a Japán együttes ellen. Nem csak támadásban, de védekezésben is a maximális koncentráció volt érezhető. Ez természetesen az eredményen is meglátszódott. Az első negyed utolsó percében 20-7 volt az állás a mieink javára, amit az etap végéig sikerült tovább növelniük. A második felvonás így 24-7-ről folytatódhatott.

A következő 10 percet Haruka Yagi találata vezette fel, amire Albert Szidóniától érkezett a válasz (26-10). További két találat után a differencia 20 pontra nőtt, amikor ismét az ellenfért kért időt eligazításra. Együttesünk gyönyörű csapatjátékkal kosárlabdázott, amin a japánok nem találtak fogást. Csapatukban Haruka Yagi tartotta a lelket, aki egymagában 9 dobott pontnál járt. Az ötödik percbe érkezve 30-14-et regisztrálhattunk. Ezt követően Japán került nagyobb lendületbe, ám a magyarok tartották kialakított előnyüket. Minden egyes japán kosárra egy magyar kosár volt a válasz. 36-16-nál a küönbség továbbra is 20 ponton állt. A félidőt hasonlóan magabiztosan zárta Völgyi Péter együttese – a felek végül 41-17-ről fordulhattak. A statisztikai lapot tekintve a mezőny legjobbja ekkor magyar oldalon Toman Petra volt 9 ponttal, míg a japánok csapatában továbbra is Haruka Yagi szerezte a legtöbb pontot (9). Mieink egyben a lepattanócsatát is vezették 23-14 arányban.

A harmadik negyedet egy 6-0-ás rohammal indította Völgyi Péter együttese, amivel Magyarország előnye 30 pontra nőtt. Ezután 3 japán találat következett, Kokone Ueno büntetői után 47-21 volt az állás. Mieink azonban ezt követően sem lazítottak és ezőttal Aho Tyra volt sikeres távolról, amivel a 10-ik dobott pontját szerezte meg. Öt perc elteltével 50-23-at mutatótt a kijelző. A játék képe az etap hátralévő perceiben sem változott. Együttesünk továbbra is magabiztosan kosárlabdázott, végig az ő akaratuk érvényesült a pályán. Az összecsapás záró szakasza így 31 pontos magyar előnyről folytatódhatott (61-30). Az utolsó 10 perc során még megpróbált szépíteni Japán, jelentősen azonban nem tudtak közelebb férkőzni mieinkhez. Továbbra is 20 pont feletti volt a különbség, így már nem is lehetett kérdéses a győztes kiléte. Minden magyar játékos kapott lehetőséget a bizonyításra. Völgyi Péter lányai kiegyensúlyozottan és magabiztosan kosárlabdáztak és végül 67-45-re megnyerték a mérkőzést. Vasárnap Ausztrália ellen játszhatnak a világbajnoki ötödik helyért.

Magyarország U17 - Japán U17 67-45 (24-7, 17-10, 20-13, 6-15)