Horvátországban járt U18-as fiú válogatottunk
09
2019
14:33  |  2019. Július. 09.
Június legvégén Horvátországban járt fiú U18-as válogatottunk, ahol a hazaiak korosztályos csapatával mérte össze tudását két mérkőzés keretein belül.

U18-as fiú válogatottak felkészülési mérkőzése, Horvátország, Daruvár
Horvátország - Magyarország 73-59 (20-18, 22-10, 16-26, 15-5)

Horvátország legjobb dobói: Rasic 13/9, Bosnjak 12, Saric 11.

Magyarország: Kass 10/6, Radics 5, Lukács 13/6, Valerio-Bodon 9/6, Kármán 7/3. Csere: Várbíró -, Kiss D. -, Fekete 8/6, Kiss M. -, Kovács -, Pallai 7/3.

Az első negyedben jól kezdtünk, vezettünk is, és bár a horvátok fordítottak, nem tudtak elhúzni, a három tavalyi U16-os Európa-bajnokot felvonultató hazaiak mindössze két ponttal vezettek 10 perc játék után (20-18). A második felvonás első felében Lukács Norbert tartotta a mieinket látótávolságon belül, a negyed felénél, 29-27 után azonban teljesen megálltunk. A horvátok szinte csak büntetőből voltak eredményesek, abból viszont nagyon, így a félidőre 14 pontra nőtt a különbség (42-28).

A fordulás után Kass Balázs és Lukács révén visszajöttünk 10 pont környékére, Fekete Dávid 5 pontja után pedig időt kellett kérnie a vendéglátónak (55-49). Fekete újabb hármast dobott, Pallai Tamás két büntetőjét követően pedig már csak 4 ponttal voltunk lemaradva a harmadik negyed végén (58-54). A záró játékrész elejét azonban nagyon megnyomta Horvátország, gyorsan 10 pont környékére növelte előnyét, és végül biztosan győzött a mieink ellen (73-59).

Horvátország - Magyarország 71-55 (26-14, 24-13, 11-16, 10-12)

Horvátország legjobb dobói: Bosnjak 17, Gulin 9/3, Bulic 9.

Magyarország: Kass 10/6, Radics 6, Fekete 10/6, Valerio-Bodon 13, Kármán 4. Csere: Várbíró 3, Kiss D. 2, Csikai -, Kiss B. 2, Kiss M. -, Pallai 5/3, Kódor -.

Másnap sem kezdett rosszul válogatottunk, a hetedik percben még vezettünk is 12-11-re, de az első negyed utolsó három percre egyértelműen a horvátoké volt (26-14). Ezúttal nem engedtek ki idejekorán a hazaiak, a 14. perc végén már 20 pont volt a különbség (36-16), a tavaly még U16-os Európa-bajnoki címet szerző Matej Bosnjak vezetésével uralta a mérkőzést délnyugati szomszédunk (50-27).

A fordulás után változott valamit az összkép, Kass Balázs és Radics Gerzson pontjaival 16 pont közelébe küzdöttük le hátrányunkat, de Bosnjakkal nem tudtunk mit kezdeni, a 28. percre megint visszaállt a 23 pontos távolság (61-38). Fekete Dávid hármasával és Várbíró Gergely duplájával faragtunk valamit a távolságon a negyedik negyed előtt (61-43), de lényegesen közelebb kerülnünk sem ekkor, sem a záró felvonás során nem sikerült - végül 71-55-re győzött Horvátország.