Jul
2019
17:37  |  2019. Július. 13.
U18-as fiú válogatottunk ma délután másodjára is összecsapott Ausztria korosztályos csapatával. Az első találkozón, pénteken 28 pontos sikert arattunk, ám a mai összecsapás még ennél is simábban alakult.

Már az első negyedben 20 pontos előnybe kerültünk (29-9) a Valerio-Bodon, Lukács, Pallai trió vezetésével, de Fekete Dávid két triplája is kellett ehhez a különbséghez, Radics Gerzson pedig egy zsákolással tette még látványosabbá a mieink fölényét. A második felvonásban még tovább nőtt a különbség: mindenki hozzátett egy-egy kosarat a mieinknél, míg a vendégeknél egyedül Lohr jutott 3 pont fölé az első félidőben, amelyet 30 ponttal nyertünk (50-20). Egészen kiváló dobóformánk (7/10 tripla, 12/22 dupla) mellett 15 eladott labdába hajszoltuk bele az osztrákokat.

A fordulás után nem nagyon lehetett kérdés, hogy melyik csapat fog nyerni, a figurák, különböző helyzetek gyakorlásán volt a hangsúly. Forray Gábor együttese a második félidőt is kiválóan kezdte, Lukács faulttal együtt zsákolt, tovább nőtt az előnyünk, de a második félidő nagy részében már nem nagyon változott a két együttes közötti távolság. U18-as fiú válogatottunk végül másodjára is simán verte az osztrákokat, ezúttal 92-53 lett a végeredmény.