20
2019
17:53  |  2019. Július. 20.
Ma délután újra összecsapott egymással U18-as fiú válogatottunk és a szlovákok korosztályos csapata - tegnap 36 ponttal diadalmaskodtak a mieink.

Bekezdtünk ma is, 8-1-gyel nyitottunk az első négy percben, és bár északi szomszédunk, jól tartotta magát (12-10), az első negyed utolsó két perce Lukács Norbert büntetőivel és Krasovec Ádám két kosarával a mieinké volt (18-10). A második felvonás első felében a tegnapi nap egyik legjobbja, Vincent Valerio-Bodon villogott, 2+1-es akcióval és zsákolással vétette észre magát, Kármán Domonkos dupláival pedig 17 pontra nőtt a különbség (34-17). A felvonás hátralévő részében ez nem igazán változott, a félidőben is ennyivel álltunk jobban (40-23).

A fordulás után a szlovákok indították jobban a harmadik játékrészt, de Pallai Tamás, Fekete Dávid és Kenéz Csaba sikeres kísérleteivel 20 pont fölé nőtt a távolság. Szlovákia tartotta magát, de ezt a felvonást is megnyertük egy ponttal (59-41). A záró 10 perc során újfent csak a különbség volt a kérdés. Kiss Benedek és Pallai révén 25 pont közelébe jutott az előnyünk, Takács Kristóf hármasával már ezt is meghaladta, a végén viszont a szlovákok büntetőkkel hozták vissza 25-ön belülre a meccset.

A magyar csak így is 24 ponttal diadalmaskodott (77-53), és egy kifejezetten jól sikerült felkészülés után várhatja a jövő héten kezdődő, nagyváradi B divíziós Európa-bajnokságot.