U18-as fiú Eb: Kezdésként magabiztos győzelem Koszovó ellen
27
Jul
2019
07:45  |  2019. Július. 27.
Tegnap délután megkezdte szereplését U18-as fiú válogatottunk a B divíziós Európa-bajnokságon, Nagyváradon. A mieink ellenfele az első találkozón Koszovó volt.

Valerio-Bodon Vincent vezetésével jól kezdtük a mérkőzést, végig előnyben kosaraztunk az első negyed során, igaz, ellépni nem tudtunk a szívósan tapadó koszovóiaktól. Radics Gerzson kosaraival nőtt meg a távolság az első felvonás második felében, 8 pontos előnyünk volt 10 percnyi játékot követően (12-20). A második játékrészben leléptük ellenfelünket: több közeli kosárral, zsákolással egyrészt megnőtt a különbség, másrészt felszabadult lett a magyar csapat, nem volt kérdés, melyik a jobb együttes. 19 ponttal vezettünk a nagyszünetben (22-41).

A fordulás után 20 pont fölé nőtt a magyar válogatott előnye, Forray Gábor legénysége kézben tartotta a találkozó alakulását. A mieink a harmadik negyed második felében egy kicsit megálltak, de így is 20 pontos előnnyel fordultak a záró 10 percre (35-55). Az utolsó negyedet is jobban kezdtük, a végén pedig 23 pontos sikert arattunk úgy, hogy minden játékosunk dobott pontot, és senki nem játszott 24 percet sem - a továbbiakra nézve ez jó előjel lehet.