U18-as fiú Eb: Vereség Fehéroroszország ellen
28
2019
15:00  |  2019. Július. 28.
U18-as fiú válogatottunk ma kora délután Fehéroroszország ellen játszott a B divíziós Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

Pallai Tamás kosarával indult a mérkőzés, de összességében jobban kezdtek a Barysevich vezette fehéroroszok, három és fél perc után már 7 pont előnyük volt (4-11). Triplák is beakadtak a túloldalon, gyakorlatilag semmi nem jött össze a mieinknek, akik a 8. perc közepén már 14 pontos hátrányban voltak (8-22). Ellenfelünk ebben a szakaszban egyértelműen jobban játszott, 15 pont volt a különbség 10 perc játék után (12-27).

A második negyed elején is folytatódott a tendencia, a 14. perc közepén már 21 pont volt a két csapat közötti távolság (16-37). Pallai kosarával és büntetőkkel csökkentettük lemaradásunkat, a 17. perc közepére visszajöttünk 12 pontra, a fehéroroszok azonban néhány pillanat alatt visszaállították a közte 19-et. Bár a negyed vége a mieinknek sikerült jobban, ugyanúgy 15 pontos hátrányunk volt a félidőben, mint az első negyed után (33-48).

A fordulást követően Valerio-Bodon Vincent és Pallai révén faragtunk hátrányunkból, de gyakorlatilag mindenre volt válasza a több lábon álló, több kiváló teljesítményre építő fehéroroszoknak, akik tartósan 20 pont környékére, sőt, fölé növelték a differenciát. volt már 25 pont is a különbség, de Valerio-Bodon két büntetőjével és triplájával csökkentettük hátrányunkat (53-73). Kiss Benedek is kintről volt eredményes, majd később egy szerzett labda után is ziccerből, de a Sekushenka elleni második sportszerűtlenből 4 pontot kaptunk, a negyed legvégén pedig szerencséje is volt Fehéroroszországnak, amely 24 ponttal vezetett 10 perccel a vége előtt (58-82).

A negyedik negyedben már leginkább csak a különbség volt a kérdés, miután nem sikerült jól indítanunk ezt a felvonást. Pallai kettesével és Kass Balázs triplájával valamit faragtunk a különbségen, de beállt ez 20 pont körüli távolság. Nem nagyon potyogtak a kosarak, ami a fehéroroszok malmára hajtotta a vizet. Ellenfelünk 72-97-re győzött, így 1-2-vel állnak a mieink három fordulót követően.