U18-as fiú Eb: Hosszabbításos vereség Bulgáriától
03
2019
18:00  |  2019. Augusztus. 03.
U18-as fiú válogatottunk Bulgária ellen lépett ma pályára a B divíziós Európa-bajnokságon a 13-16. helyért.

Látványosan kezdtünk, Pallai Tamás zsákolással nyitotta a mérkőzést, majd Fekete Dávid és Valerio-Bodon Vincent szórtak triplákat az első két percben (1-8). Továbbra is nagyszerűen ment a támadójáték, Kass Balázs hármasa után már időt is kért ellenfelünk (4-13). Valerio-Bodon pontjaival már 10 fölé nőtt előnyünk a negyed felénél (7-18). Sajnos amilyen jól sikerült az első 5 perc, olyan gyengén a második 5 minutum: a mieink nem tudtak a gyűrűbe találni, míg Bulgária Minkov dupláival és büntetőkkel előbb kapaszkodott, majd fordított (23-20).

A második felvonás elején beállt a 3-5 pont közötti távolság, Toshkov triplája után pedig Forray Gábor időt kért a 14. perc végén (32-24). Valerio-Bodon és Radics Gerzson betöréseivel közelítettünk is, de újabb rövidzárlat következett támadásban, Minkovval pedig nem tudtunk mit kezdeni, a 18. percben 10 pontra nőtt lemaradásunk (38-28). Valerio-Bodon állt a magyar csapat élére, az ő kosarainak köszönhetően mindössze 5 pont volt a különbség a félidőben (42-37).

A fordulást követően is Valerio-Bodon volt a pontfelelősünk, a túloldalon pedig ezúttal Grudov szórt be néhány kosarat. A játékrész második felében állandósult a 10 pont fölötti távolság, Stoilovék 15 ponttal álltak jobban 30 perc játék után (63-48).

A negyedik negyedben 16 pont is volt már a hátrányunk, de Krasovec Ádám és Kass tripláival közelítettük ellenfelünket, Valerio-Bodon hármasa pedig azt jelentette, hogy a felvonás felénél már csak 6 ponttal voltunk lemaradva (69-63). Időt kértek a bolgárok, de nem sokat segített nekik, Kiss Benedek is betalált kintről, és egy sok hibával tarkított periódus után ugyancsak Kiss Benedek volt az, aki a 39. perc végén kiegyenlített (71-71). A következő percben nem esett már kosár, ami azt jelentette, hogy jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban Stoilov duplájára az extrát játszó (32 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 40 VAL) Valerio-Bodon triplával felelt, majd egy duplával és két büntetővel tovább növelte előnyünket (73-77). Minkov és Toshkov összesen 5 pontjára Kiss Benedek válaszolt, de újra jött Minkov (80-79). Több elhibázott labdabirtoklás után Stoilov 2+1-es akciója, majd Moldov triplája fél perccel a vége előtt eldöntötte a találkozó sorsát, végül 86-79-re nyertek a bolgárok.

Forray Gábor együttese így holnap a 15. helyért küzdhet majd meg Írország csapatával magyar idő szerint 10:45-től.

U18-as B divíziós fiú Európa-bajnokság
Románia, Nagyvárad
A 13-16. helyért

Bulgária - Magyarország 86-79 hosszabbítás után (23-20, 19-17, 21-11, 8-23, 15-8)

Bulgária legjobb dobói: Minkov 21, Toshkov 19/9, Stoilov 17.

Magyarország: Kass 11/9, Pallai 5/3, Valerio-Bodon 32/15, Fekete 3/3, Krasovec 7/3. Csere: Radics 6, Takács 2, Kiss D. -, Kenéz -, Kármán 4, Kiss B. 9/6.