Az osztrákok U18-as csapata sem okozott gondot U18-as fiú válogatottunknak
21
2021
17:30  |  2021. Július. 21.
A tegnapi, U19-esek elleni mérkőzést követően ma az U18-as osztrák nemzeti csapattal találkozott a magyar U18-as fiú válogatott. A helyszín ezúttal is a St. Pölten-i Sportzentrum NÖ volt.

Most is a mieink kezdtek jobb, hiszen 10 perc játékot követően 10 pont volt a magyarok előnye (8-18). A második negyed nem sikerült Pethő Ákos csapatának, miután az osztrákok 8-20-as állást követően futottak egy 11-0-t, így egyetlen pontra zárkóztak (19-20). Ezután kiegyenlített játék folyt a pályán, 28-27-es hazai vezetést követően pedig 5-0-val zártuk a félidőt, így 20 perc után 4 ponttal mi vezettünk (28-32).

A fordulás után is folytatódott a jó sorozat, 7-0-val kezdtük a harmadik játékrészt, így előnyünk újra 10 pont fölé nőtt (28-39). Ebben a meccsben több fordulat már nem volt. 10 perccel a vége előtt 17 pont volt a magyar csapat fórja (36-53), majd a negyedik negyed elején ez 18 pontra nőtt - ez volt a legnagyobb különbség a találkozón. A végén is ekkora volt a két gárda közötti távolság, összességében nézve simán vertük észak-nyugati szomszédainkat (50-68).

A magyar csapat legjobbjai ezúttal Paár Márk (13 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz), Kiss Kolos (10 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és a csapatkapitány, Tóth Barna (15 pont, 3 pattanó) voltak.

Ausztria U18 - Magyarország U18 50-68 (8-18, 20-14, 8-21, 14-15)

Felkészülési mérkőzés
Ausztria, St. Pölten, Sportzentrum NÖ
Rath, Trmal, Jäger

Ausztria U18: Podany 12/6, Ndukwe 2, Vötsch 2, Grossmann 6, Ogumalam 5. Csere: Lendl -, Gatterbauer 8/6, Grgic -, Tomaschek 2, Suljanovic 3/3, Petersik -, Kuchar 6, Siegmund -, Okoro 4.

Magyarország U18: Csendes 2, Paár 13/3, Kalassai 8/3, Ivkovic 3, Csuti 4. Csere: Kiss 10/6, Tóth 15/6, Bánfi 4, Pifkó -, Várszegi 6/6, Kelemen 3, Hajdu -.

Pethő Ákos vezetőedző: A tegnapi naphoz képest egész pályás letámadásban tudtunk a legtöbbet előrelépni, több labdát is szereztünk, illetve sok hibára kényszerítettük az ellenfelet. Támadásban kreatívabbak voltunk, viszont sok felesleges labdavezetésünk volt. Összességében nagyon hasznos 2 mérkőzés volt, köszönjük az osztrák szövetség meghívását!