Győzelemmel mutatkoztak be az U18-as fiúk az I. Füzesi József Emléktornán
28
2021
20:10  |  2021. December. 28.
Ma délután elkezdődött az I. Füzesi József Emléktorna Pécsett. Az első találkozón U18-as fiú válogatottunk az orosz Lokomotiv Kubany korosztályos együttesével nézett farkasszemet.

A mieink villámrajtot vettek: Hajdú Péter két hármasával, Csuti Kornél duplájával, valamint Csendes Péter 2+1-es akciójával 11-0-t mutatott az eredményjelző a 4. percben. Vediscsev kosarával iratkoztak fel az oroszok a táblára, majd Scsetinyin büntetőivel zárkóztak a vendégek - a mieinknél Csuti volt eredményes ebben a szakaszban (15-9). A negyed vége megint a magyaroké volt: Csátaljay Péter, Tóth Patrik és Ságodi Róbert révén egy újabb 8-0-t futottunk, és 14 pontos előnnyel várhattuk a második 10 percet (23-9). Az oroszok két gyors kosarára Csendes triplával felelt, a következő pontokra viszont a negyed végéig kellett várni - szerencsére Csuti szerezte ezeket (28-13). Vediscsev két hármasára alapozva futott egy 8-0-t a vendég gárda, időt is kellett kérnünk, a felvonást pedig Csernin két duplája és 7 pontos magyar előny zárta (32-25).

A fordulás után sem tudtunk felpörögni, megálltunk támadásban, a Vediscsev-Csernin duó pedig 4 pontra visszahozta a Kubanyt (34-30). Vincze Roland büntetőivel éledeztünk, és védekezésben jobban teljesítettünk ezután, így újra 14 pont volt a különbség a 27. percben Hőgye Patrik két dupláját és Vincze tripláját követően (45-31). Két gyors orosz ziccer, majd Oresnyikov két büntetője következett, de ezt a játékrészt ezzel együtt is sikerült megnyernünk (45-37). Orosz duplával kezdődött a negyedik negyed, de ennél a hat pontnál sokáig nem tudott közelebb kerülni hozzánk ellenfelünk: Csuti, Csendes és Csátaljay révén mindenre volt válaszunk. A felvonás felénél Grusevszkij hármasával lett öt pont a differencia (53-48), az oroszok azonban elfogytak a végére. A magyar válogatott Csuti vezetésével folyamatosan növelte előnyét, a végeredményt pedig Hajdú duplája állította be, 15 ponttal nyertek a mieink (63-48).

A nap másik találkozóján az NKA Pécs junior csapata Meszlényi Róbert, Schmera Gergely és Todor Prodanovic vezetésével a negyedik negyed elejéig fej-fej mellett haladt az OKK Spars Sarajevo gárdájával, a bosnyákok viszont végül 102-79-re nyertek.

Magyarország U18 - Lokomotiv Kubany U18 63-48 (23-9, 9-16, 13-12, 18-11)