Jó meccsen győzött U18-as fiú válogatottunk a Rátgéber Akadémia ellen
30
2021
19:02  |  2021. December. 30.
Az I. Füzesi József Emléktorna záró napján U18-as fiú válogatottunk a házigazda NKA Péccsel játszott.

Váradi Kornél együttese egy gyors 8-0-val kezdett, amire viszont Kelemen Benjamin és Meszlényi Róbert révén egy 9-0-val felelt a Pécs (9-8). Csátaljay Péter hármasára Meszlényi még tudott válaszolni, a negyed vége azonban Csuti Kornél, Magyari Kristóf és Antalics Dániel révén a magyar válogatotté volt (13-18). Meszlényi lendületbe került a második felvonás elején is - Hajdú Péter próbált meg válaszolni a pécsi játékos kosaraira, de annyira nem ment ekkor a pontszerzés nemzeti együttesünknek, hogy Kelemen hármasa után megint a Pécs állt jobban a negyed felénél (25-23). Csendes Péter, Csátaljay, majd Hőgye Patrik pontjaival vette vissza a vezetést a magyar válogatott (28-32). A félidő végén Árva-File Balázs és Hőgye váltottak kosarakat, három ponttal állt jobban a válogatott a nagyszünetben (33-36).

A fordulást követően továbbra is szépen tartotta magát a Rátgéber Akadémia, Habling Márk két triplája után újra vezetett a házigazda - igaz, Csátaljay azonnal válaszolt (41-42). Ez a hármas egy 11-0-s rohamot indított útjára a válogatott részéről, melynek főszereplője Ságodi Róbert volt (41-50). A negyed hátralévő részében a büntetőké volt a főszerep Csuti és Árva-File egy-egy hármasa mellett, hét ponttal vezetett a válogatott (48-55). A záró 10 perc elején Árva-File hármast szórt, majd a negyed feléig nem esett mezőnykosár - ekkor Merkl Barna talált be a pécsiek részéről (54-58). Antalics ekkor lépett elő kulcsszereplővé: hét pontjára csak Prodanovic triplája érkezett válaszul pécsi részről, de mivel ezután három büntetőt dobtak be a válogatott tagjai, 11 pontra nőtt a differencia a 38. perc közepére (57-68). Az utolsó percekben már nem volt lényegi változás, 71-60-ra nyert végül nemzeti csapatunk.

A tornát az az OKK Spars Sarajevo nyerte, amely ma 97-73-ra verte a Lokomotiv Kubanyt, így 3-0-val hozta le ezt a három napot. A magyar U18-as válogatott 2-1-es mutatóval a második helyen zárt.

NKA Pécs U18 - Magyarország U18 60-71 (13-18, 20-18, 15-19, 12-16)