U18-as B divíziós férfi Eb: Legyőztük Georgiát
06
2022
15:03  |  2022. Augusztus. 06.
A magyar U18-as férfi válogatott ma délben Georgia ellen lépett pályára a korosztályos B divíziós Európa-bajnokságon - a mieink ellenfele Georgia volt a 13-16. helyekért rendezett összecsapáson. Schmera Gergely mellett ezúttal a tegnap megsérülő Merkl Barna sem tudott pályára lépni tőlünk.

Jobban kezdett ellenfelünk - az első 5 percben csak Csátaljay Péter tudott betalálni a mieinktől egyszer, illetve Csuti Kornélnak volt egy büntetője, rendeznie kellett a sorokat Váradi Kornélnak a negyed felénél (12-3). Tóth Patrik kosarára érkezett még válasz a túloldalról, de Hajdu Péter három büntető után triplát is dobott, Meszlényi Róbert ziccerével pedig már ott voltunk ellenfelünk nyakán a 9. perc közepén (14-13). Ochkhikidze három pontjával, így négypontos georgiai előnnyel ért véget az első 10 perc (17-13).

Csuti Kornél szép horogdobása után Várszegi Ádám hármassal jelentkezett, majd Csuti értékesített két büntetőt, ott voltunk ellenfelünk nyakán (22-20). Csuti és Várszegi szállították továbbra is a magyar pontokat, majd Meszlényi duplájával sikerült az egyenlítés a 18. percben (28-28). Csátaljay négy büntetőjével vettük át a vezetést (28-32), majd Georgia pillanatai következtek (33-32), de Meszlényi újabb kosarával nálunk volt az előny a nagyszünetben (33-34).

A fordulás után közel négy percig megint csak egy Csátaljay-kosarat tudtunk felmutatni - Antalics Dániel is feliratkozott a pontszerzők közé a 24. perc végén (40-38). Csátaljay 2+1-ével, majd Pleesz Ádám büntetőivel volt meg megint az egyenlítés (43-43), Várszegi egypontosaival a vezetést is visszavettük. 50-45-re megléptek a georgiaiak a negyed vége felé, de Meszlényi és Várszegi egy-egy triplájával egy ponttal vezettünk 10 perccel a vége előtt (50-51).

Meszlényi még egy triplát rádobott erre a negyedik negyed elején, Hajdu ziccere után időt kért ellenfelünk (50-56). Némi kosárcsend után Halmai Dániel is kintről talált be, és itt olyan előnyhöz jutottunk, amiből már nem volt visszaút Georgia számára. 57-61-re tudott visszakapaszkodni ellenfelünk, ám Csuti kosaraival folyamatosan lőtávolon kívül tartottuk őket, végül 67-60-ra diadalmaskodtunk.

Holnap így a 13. helyért játszhatunk délelőtt 10 órától a Bulgária-Lettország mérkőzés győztesével.

Georgia - Magyarország 60-67 (17-13, 16-21, 17-17, 10-16)