U18-as B divíziós Európa-bajnokság: Újabb győzelem, ezúttal Észak-Macedónia ellen
28
2023
20:55  |  2023. Július. 28.
U18-as fiú válogatottunk ma este Észak-Macedónia ellen lépett pályára a korosztályos B divíziós Európa-bajnokságon, a 9-16. helyért folyt a csata.

A 2. perc elején Jakimovski betörésével és nehéz ziccerével indult a pontgyártás, majd Radó Ádám triplájára is Jakimovski felelt azonnal. Még mindig a 2. percben jártunk, amikor Major Bulcsúnak ütöttek oda, ő mindkét büntetőt a helyére rakta, de Jakimovski harmadik duplája is a helyére került (5-6). Radó ziccerezett, majd két büntetőt is kiharcolt, és nem hibázott a vonalról (9-6). Radó nagyot játszott, gólpasszát Antalics Dániel váltotta sima két pontra, a negyed felénél pedig Velichkovski büntetőzött hiba nélkül (11-8). Lukanoski és Karda Dominik váltottak ziccert, majd Janichikj két egypontosával jött fel megint 1 pontra ellenfelünk a 8. perc kezdetén (13-12). A játékrész vége egyértelműen a miénk volt: Bor Gábor tört be eredményesen, majd Angyal Medárd két kosara után időt kértek az észak-macedónok (19-12). Hiába: Bor két büntetője és Trajanov ziccere után Lachházi Bence gólpasszát Angyal váltotta újabb kosárra, 9 ponttal vezettünk 10 perc játékot követően (23-14).

Shoshkikj szerzett labda utáni gyorsindításával indult a második negyed, majd Szarvas Gábor időkérése után Bor Gábor válaszolt egy duplával. Shoshkikj egy triplát is beszórt, majd két büntetővel villámgyorsan összerakott 7 pontot (25-21). Angyal percei következtek: egy büntető után, támadópattanót követően egy kettes is a neve mellé került, majd egy szerzett labdát vitt végig - 13. perc közepére visszaállt a 9 pontos különbség, most ellenfelünk kért időt (30-21). Ezúttal is hiába: Szalay Domonkos két büntetője után Bor sokadjára tört be jól, Karda büntetőjével pedig 14 pontra nőtt az előnyünk a játékrész felét elhagyva (35-21). Stojkovikj hármasára Antalics azonnal válaszolt egy ziccerrel, Shoshkikj tempója után pedig magyar időkérés következett (37-26). Az észak-macedón irányító nagyon beindult, hármasával 8 pontra hozta vissza övéit, a Radó-Antalics összjáték viszont újabb könnyű két pontot eredményezett nekünk. A 18. perc végén Velichkovski is betalált kintről, Radó ezúttal maga fejezte be az akciót a túloldalon, Trajanov két büntetője után pedig Karda is felírt két pontot a táblára. A félidő legvégén még egy büntetőt is beszórt Karda, kerek 10 ponttal álltunk jobban a nagyszünetben (44-34).

A fordulás után Janichikj egy hármassal köszönt be, Trajanov ziccerével pedig 5 pontra zárkózott ellenfelünk a 23. perc közepén (44-39). Radó ziccerezett, majd Bor hármasával két támadás alatt visszaállt a 10 pontos különbség, majd Bor labdát és még két pontot is szerzett. Antalics három büntetője között Trajanov két pontot tett fel a táblára, 13 ponttal álltunk jobban a negyed felénél (54-41). Angyal támadópattanó után tett vissza egy ziccert, majd Stojkovikj kettő és Jakimovski egy ziccere következett, a 27. perc közepére újra 10 ponton belül volt a differencia, időt is kértünk (56-47). Ki más, mint Radó jelentkezett gyorsan két ponttal, majd Janichikj ziccere után Karda is könnyű két pontot szerzett, az észak-macedón kispad technikaiját pedig Kégel Tamás váltotta egy pontra (61-49). A negyed végén Antalics horogdobására Velichkovski betörése és 2+1-e érkezett még, 11 ponttal vezettünk 10 perccel a vége előtt (63-52).

Radó Ádám szerezte az utolsó 10 perc első kosarát egy támadópattanó után, majd Antalics is egy duplával jelentkezett. Ivanov triplája után Maly Benedek és Lukanoski váltottak kettest, majd Major és Ivanov is betaláltak a kosárba, nem nagyon változott a különbség a 34. percig (71-59). Kégel is betalált kintről, Cholakovski a vonalról volt kétszer eredményes, Ivanov pedig egyszer. Labdát szereztek az észak-macedónok, Ivanov zsákolt a negyed felénél, időt kért Szarvas Gábor (74-64). Antalics saját támadópattanóját tette vissza eredményesen, Bor pedig tempót szórt, a 27. percben Észak-Macedónia is kikérte idejét (78-64). Angyal két ziccere után megint Bor talált be, a túloldalon Ivanov zsákolt, majd Shoshikj volt kétszer eredményes a vonalról. Két időkérés között még Karda ziccerezett, több kosár pedig már nem esett a meccsen - gyakorlatilag végig vezetve, magabiztosan nyertünk (86-70).

Győzelmünk azt jelenti, hogy holnap 21 óra 30 perctől az Észtország-Portugália mérkőzés győztese ellen játszunk a 9-13. helyért - amennyiben nem cserélnek mérkőzésidőpontot.

Magyarország - Észak-Macedónia 86-70 (23-14, 21-20, 19-18, 23-18)