Ifjúsági BL: Nagy győzelemmel zártuk a csoportkört
05
2024
07:10  |  2024. Április. 05.
Tegnap késő este befejeződött az Ifjúsági Bajnokok Ligája csoportköre. A nap utolsó találkozóján az A csoport két 0-2-vel álló csapata, a Team Debrecen néven induló magyar U18-as fiú válogatott és a görög Promitheas Patras csapott össze.

Gyorsan kezdtek kirajzolódni az erőviszonyok: Keller Bendegúz szerezt az első kosarunkat, Kékesi Kolos volt kétszer eredményes, Tallós Levente középtávoli kosara, majd Flasár Zalán ziccere után időt is kértek a görögök a 4. perc közepén (2-10). Tallós és Flasár szereztek még gyorsan 6 pontot, de ezt követően sok volt a pontatlanság mindkét oldalon. A 8. perc közepén Lukácsi Gábor is megszerezte első kosarát egy 2+1 formájában, majd egy triplát is beszórt ő és Mezőfi Márk is - közel 20 pont volt a differencia egy negyed után (7-26).

Rosta Péter két gyors kosarával indult a második felvonás, majd Palotai Máté is kosarat szerzett (9-32). A 17. perc közepéig nem találtunk újra a gyűrűbe, Flasár törte meg a csendet (12-34). A félidő utolsó pillanataira azért kicsit felpörögtünk: Varga Ferenc is feliratkozott a pontszerzők közé, Mezőfi két büntetője után pedig Keller triplájával alakult ki a közte 24 a nagyszünetre (17-41).

A fordulást követően Kékesi és Rosta voltak kintről eredményesek, Keller betörésből pakolt be újabb két pontot. Angyal Medárd a játérkész felénél kétszer is pontos volt a vonalról, majd Varga hármasával már a 30 pont közelébe ért az előnyünk (26-54). Rosta, majd Mezőfi is hármast dobtak, Varga pedig szerzett labda után vitte végig a ziccert (28-62). Lukácsi még beszórt egy triplát, 37 ponttal vezettünk 30 perc játék után (28-65).

Palotai támadópattanó után tette vissza közelről, Keller egy szerzett labda után volt a befejező (30-69). A 34. percben Szemerédi Levente is hozzászólt a meccshez, majd Rosta büntetői után még egyszer. Varga újabb labdát és ziccerből két pontot szerzett, majd Mezőfi és Rosta összesen három büntetője után előbbi kintről talált be (43-83). A végén egy görög büntető miatt nem lett meg a közte 40, de a Team Debrecen így is 39 pontos győzelmet aratott a csoportkör utolsó játéknapján.

A magyar csapat így az A csoport harmadik helyén zárt, ma nem játszik, holnap 11 órától pedig a német Porsche BBA Ludwigsburg ellen folytatja a 9-13. helyekért.

Promitheas Patras (görög, 0-3) - Team Debrecen (1-2) 44-83 (7-26, 10-15, 11-24, 16-18)