Ifjúsági BL: Újabb sima sikert aratott a magyar csapat
06
2024
15:23  |  2024. Április. 06.
Ma délben a német Porsche BBA Ludwigsburg volt a Team Debrecen névre keresztelt U18-as magyar fiú válogatott ellenfele a debreceni Ifjúsági Bajnokok Ligája 9-12. helyért rendezett keresztjátéka során. A magyar csapat az A csoport harmadik helyén zárt (1-2), míg a németek nyeretlenül lettek utolsók a Tofas Bursa és a BK Opava mögött a B jelű hármasban.

Schnelle horogdobására Mezőfi Márk támadópattanó után válaszolt, majd Palotai Máté és Rosta Péter is ziccereztek. Tallós Levente és Rosta egy-egy floatere után már időt is kellett kérnie a németeknek, pedig csak a 4. perc közepén jártunk (2-10). Lukácsi Gábor is beindult a mieinknél két büntetővel és egy hármassal, a túloldalon Vengert talált be kétszer is kintről (10-15). Lukácsi, majd Szita Márton is bemutattak egy-egy szép betörést, a németek viszont nem akartak leszakadni. Kékesi Kolos kétszer volt eredményes a vonalról, ezzel alakult ki az első negyed végeredménye (16-21).

Kékesi hármast dobott a második felvonás elején, Szita két büntetőt rakott a helyére, majd Tallós is betalált kintről - német időkérés következett a 13. percben (20-29). Lukácsi és Rosta betöréseivel nőtt 10 pont fölé a távolság, Palotai pedig szép duplát dobott, de a 16. percben időt kért Pethő Ákos, mivel a németeknek mindenre volt válaszuk (25-35). Márkus Balázs tempójára Lukácsi, majd megint Márkus dobtak kosarakat a mieinktől, Lukácsi és Palotai egy-egy büntetője után Kékesi kintről volt pontos, Lukácsi büntetőjével pedig 16 ponttal vezettünk a nagyszünetben (31-47).

A fordulás után Hinkov talált be a triplavonalon túlról, de Angyal Medárd kettesével és Kékesi Kolos triplájával megvolt a válaszunk (34-52). Tallós is beszórt egy hármast, majd Rosta egy 2+1-gyel fejezte be a betörését, Angyal ziccere után pedig megint német időkérés volt soron a 25. percben (36-60). Rosta büntetőt, majd ziccert tett a helyére, Szita is csinált egy 2+1-et, Palotai pedig egy gyönyörű tempóval jelentkezett - jól és eredményesen játszottunk (43-68). Palotai és Mezőfi is betaláltak még ebben a felvonásban 26 pont volt az előnyünk 10 perccel a vége előtt (46-72).

Kékesi hármasával indult a negyedik negyed, majd Palotai is beszórt egy duplát, 30 pont fölé nőtt a távolság (46-77). Lukácsi, Márkus és Palotai révén 36 pont volt a legnagyobb differencia (46-82), majd Tallóstól jött egy hármast és egy Tallós-Mezőfi összjáték után egy gyönyörű alley-oop is (55-87). A végén Szita és Szemerédi Levente is betaláltak, a németek kozmetikáztak az eredményen, Márkus büntetője pedig beállította a végeredményt: 93-69-re nyertünk.

Holnap így 13:30-tól a 9. helyért játszik a Team Debrecen, méghozzá a görög AEK Athénnal.

Porsche BBA Ludwigsburg (német) - Team Debrecen 69-93 (16-21, 15-26, 15-25, 23-21)