U18-as lányok: Lehengerlő kezdés, szoros végjáték
14
2019
18:43  |  2019. Június. 14.
Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az U19-es világbajnokságra és az U18-as Európa-bajnokságra készülő lány válogatottunk.

Völgyi Péter együttese a mérkőzés elején nagyon meggyőző teljesítményt nyújtott, kiválóan védekezett, és a gyorsindításoknak, valamint Budácsik Dorottya és Varga Alíz palánk alatti munkájának köszönhetően egyre nagyobb előnyre tett szert. Budácsik 2+1-es akciója után 20-3-ra vezettek a mieink a 7. percben, ám ezt követően nagyon megálltunk támadásban, a csehek pedig összeszedték magukat. A második felvonás elején, 30-13-nál újra kialakult a 17 pontos differencia, de erre egy 10-0-t futottak a csehek a 17. percig (30-23). A félidő vége a mieinknek sikerült jobban, 43-31-re vezettünk a nagyszünetben.

A fordulás után Horsakova kosaraival jött fel többször is ellenfelünk, de hét pontnál nem tudott közelebb férkőzni. Úgy tűnt, a kezünkben tartjuk a találkozót, még ha olyan fölényre nem is tudtunk szert tenni, mint az első negyed legelején. Csehország azonban egy 9-0-val zárta a harmadik felvonást, így 5 pontra zárkózott 10 perccel a vége előtt (54-49). A záró játékrészben végig 3 és 7 pont között mozgott a differencia. Nem tudtuk eldönteni a meccset, de hiába volt több lehetősége is a cseheknek, hogy minimálisra csökkentsék lemaradásukat, nem tudták ezt megtenni. A végeredmény Angyal Barbara büntetőjével 66-62 lett a mieinknek.