Tornagyőzelmet aratott U18/19-es lány válogatottunk
24
2019
12:35  |  2019. Június. 24.

Háromnapos felkészülési tornán vett részt U18/U19-es lány válogatottunk az olaszországi Pesaróban. Völgyi Péter csapatának ellenfelei a házigazda, Hollandia és Horvátország voltak.

Az első napon a horvátok ellen léptünk pályára, és második negyedben bemutatott 26-8-as szakasznak köszönhetően simán győztek a mieink (42-69). A második napon a hollandokkal kellett farkasszemet néznünk, és bár az első félidő hullámzó volt, a 27-15-re megnyert harmadik felvonásnak köszönhetően újabb 10 pont fölötti sikert arattunk (79-68). A záró napon, tegnap este Olaszországgal kellett összecsapnia Dombai Rékáéknak. Az első három negyedben nagy csata folyt a pályán, aztán a negyedik negyed elején egy 13-4-es futással meglépett a talján együttes. A hazaiak végül 79-65-re nyertek, de jobb kosáraránya miatt a magyar válogatott nyerte a tornát két győzelemmel és egy vereséggel!