A szerbek ezúttal jobbnak bizonyultak U18-as lány válogatottunknál
29
2021
18:21  |  2021. Július. 29.
A csehországi Klatovyban rendezett U18-as Youth Challenger torna harmadik napján a magyar U18-as lány válogatott ellenfele Szerbia volt. A mieink 1-1-gyel várták ezt a mérkőzést, a szerbek viszont a cseheket 25 ponttal, míg a litvánokat 6 egységgel múlták felül, így ők 2-0-lal álltak.

Völgyi Péter alakulata kezdett jobban, hiszen Bojana Talijan kosarára Németh Lili két gyors duplával válaszolt, majd Katona Boglárka is betalált a második perc végén (6-2). Nagyon befagyott az eredményjelző, két és fél percig egyik oldal sem tudott pontokat pakolni a táblára, sok volt a hiba ebben a periódusban. A kosárcsendet Dunja Zecevic törte meg, az ő kosara egy 11-0-s szerb rohamot indított útjára (6-13). A magyar együttes több mint 6 percig nem tudott a gyűrűbe találni - Márkusz Lilla vetett véget ennek a rossz sorozatnak a 9. perc elején, majd megint eredményes volt, ezzel kialakult az első felvonás végeredménye (10-13).

A második negyed elején kosárra kosár volt a válasz, de a szerbek valamivel pontosabban játszottak támadásban, főleg az első 1-2 perc után. Folyamatosan nőtt ezt követően a távolság a két gárda között, Nevena Rosic támadópattanó után szerzett duplájával pedig elérte a 10 pontot is - időt kellett kérnie Völgyi Péternek a 16. perc elején, mert 5 perce nem szereztünk kosarat akcióból (14-24). Talijan és Jovana Boricic pontjait követően Katona triplájával kerültünk fel újra a táblára a 18. perc közepén (17-28). Németh két büntetőjével 10-en belülre is visszajöttünk, de Miljana Cacic ziccere, majd Boricic újabb büntetői után 13 pont volt a szerbek előnye a félidőben (19-32).

Lepattanózásban csekély fölénye volt ellenfelünknek (20-23), de 3-mal több támadópattanójukhoz hozzájött még az is, hogy 12 eladott labdába hajszoltak bele minket az első 20 perc során, míg mi csak 6-szor tudtuk ezt kiharcolni. A több vezetett támadás mellett a különbség a valamivel jobb duplaszázalék (6/23 - 10/29) és a büntetők (4/8 - 9/10) miatt alakult ki a két együttes között.

A fordulás után Németh támadópattanóját és szép gólpasszát követően Márkusz volt újra eredményes, a 23. perc közepén pedig Gelei Karola oldott meg okosan egy ziccert (23-33). Sara Vasiljevic duplája után Németh az utolsó pillanatban egy tiszta középtávolit értékesített, majd Katona harcolt ki büntetőket és dobta be azokat (27-35) - határozottan jobban játszottunk ebben a szakaszban. Dúl Terka alapvonali bedobását is pontokra váltotta Németh, így már csak 6-tal voltunk lemaradva, a negyed felénél viszont megálltunk pontszerzésben. Talijan két büntetője egy gyors 6-0-s szerb szakasz kezdete volt, majd mindkét oldal sok hibával játszott. Szerbia két perccel a játékrész vége előtt újra vezetett 1-2 pontosabb akciót, Boricic triplájával ki is alakult az addigi legnagyobb különbség (29-45). Horváth Gréta duplája zárta a felvonást, így 14 pontos hátrányban voltunk 10 perccel a vége előtt (31-45).

Az utolsó felvonás 5 szerb ponttal indult - a mieinktől Turi Eszter volt először eredményes a 34. perc legelején, a palánk alól (33-50). 20 pont közelébe ért a differencia, de Laczkó Sára a szerb edző ellen megítélt technikait pontra váltotta, majd Németh újabb kosarat szerzett - igaz, erre Rosic egy gyorsan befejezett akcióval válaszolt (36-54). Völgyi Péter 4:16-tal a vége előtt időt kért, és ezt követően Oláh Fruzsina be is talált messziről, majd Turi Eszter is elsüllyesztett egy büntetőt. Szerbia hármassal válaszolt, majd Oláh ziccerére is érkezett kosár a túloldalon (41-59). Laczkó is a büntetővonalra állhatott, kettőből egyet értékesített, majd megtette ugyanezt az utolsó perc elején is. A szerbeknek a végén rengeteg lehetőségük volt a vonalról, a dudaszó pillanatában megítélt két egypontossal pedig kialakították a 20 pontos különbséget (43-63).

Következő mérkőzésünket szombaton 13:30-tól Litvánia ellen vívjuk majd.

Magyarország U18 - Szerbia U18 43-63 (10-13, 9-19, 12-13, 12-18)