Nagy csatában kapott ki U18-as lány válogatottunk
31
2021
15:37  |  2021. Július. 31.
U18-as lány válogatottunk negyedik mérkőzését játszotta a mai napon a csehországi Klatovy-ban zajló FIBA European Youth Challenger tornán. 1-2-vel álló csapatunk ellenfele a 2-1-gyel rendelkező Litvánia volt, amely az íreket és a törököket verte, a szerbektől viszont 6 ponttal kikapott.

Az első negyedben jól kezdtünk - Németh Lili az első 8 pontunkból 7-et szerzett, az ő vezetésével volt nálunk az előny (5-8). A litvánok Juste Jocyte két hármasával tartották magukat, és egy 8-0-s rohammal átvették a vezetést is (13-8). Katona Boglárka kosaraival próbáltuk tartani magunkat, de Jocyte harmadik hármasát követően 8 pontra nőtt a differencia (20-12). Dúl Terka 2+1-gyel jelentkezett, a negyedet pedig Horváth Gréta hármasa zárta, 4 pont volt a litvánok előnye (22-18).

A második felvonás elején Horváth és Dúl összjátékainak köszönhetően tartottuk magunkat, Gelei Karola triplájával pedig két pontra jöttünk fel a 13. perc elején (27-25). Jocyte lépett megint ellenfelünknél, de Laczkó Sára két duplája az egyenlítést jelentette a játékrész felénél - sőt, Gelei a 16. percben a vezetést is megszerezte a mieinknek (29-31). Jocyte egy hármassal azonnal felelt, majd négy büntetővel megint meglépett ellenfelünk (36-31). Katona és Gelei voltak ezután eredményesek, de a litvánok egy-egy hármas mellett sok büntetőt is dobhattak ebben a szakaszban, és a legtöbbet el is süllyesztették, így a félidőben 7 pont volt az előnyük (42-35).

A fordulást követően Renczes Rebeka kosarára is jött a litván hármas, Kuncz Petra és Katona révén azonban továbbra is tapadtunk ellenfelünkre (45-41). Az első félidőben inkább büntetőkből eredményes Gerda Raulusaityte, majd Márkusz Lilla volt pontos a vonalról. Nagyon kevés kosár esett ebben a szakaszban, a 28. percre még mindig 47-43-mal fordultak a felek. 5 gyors litván pont következett, időt is kért Völgyi Péter. Dúl és Katona 5 pontjával visszaállt a szokásos különbség a két együttes között, majd Jocyte két büntetője zárta a negyedet (54-48).

Az utolsó 10 perc elején Kuncz Petra duplájával, majd büntetőkkel sikerült 3 pontra zárkóznunk (56-53). Raulusaityte reagált, de a mieink újabb három büntetőt váltottak pontokra, Katona hármasa pedig magyar vezetést jelentette a 34. perc végén (58-59), természetesen jött is a litván időkérés. Kosárra kosár volt a válasz ezt követően, de Horváth egypontosával még a 38. perc elején is vezettünk (65-66). Rusné Augustinaité dobott triplát, Kuncz büntetőkkel egyenlített, Jocyté 2+1-e után viszont megint Völgyi Péternek kellett magához hívnia övéit a 39. perc elején (71-68). Ellenfelünk ezt követően betalált, majd büntetőkből is pontokat tett a táblára, nekünk viszont ez már csak a legvégén, Márkusz révén sikerült, így 75-71-re győzött Litvánia.

Holnap 11:30-kor zárjuk a tornát Írország ellen.

Litvánia U18 - Magyarország U18 75-71 (22-18, 20-17, 12-13, 21-23)

Litvánia U18: Jocyte 30/15, Raulusaityte 13, Augustinaité 8/6, Sirtautaite 3, Pliatkute 7/3. Csere: Gerkyte 10/6, Sedereciviute 4, Andrunaviciuté -, Bugaité -.

Magyarország U18: Renczes 2, Gelei 7/3, Katona 15/6, Kuncz 9, Németh 7/3. csere: Laczkó 9, Márkusz 7/3, Dúl 7, Horváth 8/3, Turi -.