Női U18-as Eb: Győzelem Görögország ellen
11
2022
20:00  |  2022. Augusztus. 11.

A krétai U18-as Európa-bajnokságon a 9-16. helyért kiírt találkozón a magyar válogatott 57-45-re legyőzte a házigazda Görögországot. Ezzel eldőlt, hogy a mieink biztosan megőrzik A-divíziós tagságukat és a hétvégén 9-12. helyért játszhatnak.

Nagy tét mellett dobták fel a labdát a 9-16. helyért zajló küzdelmek első mérkőzésén, hiszen a győztes a hétvégi eredményektől függetlenül már biztosította helyét az A-divízióban. Lélektanilag ez egy rendkívül. nehéz szituáció, hiszen egy nyolcaddöntős vereség után léptek pályára a csapatok. Ez az első negyedre érezhetően rányomta a bélyegét. A mieink ragadták magukhoz a kezdeményezést Katona Boglárka duplájával, Strausz Edina büntetőivel, majd Holcz Rebeka triplájával. Három perc játék után 7-2 állt az eredményjelzőn. A folytatásban a görögök vették ét a kezdeményezést és 9-9-nél egyenlítettek is. Az utolsó három percbe innen érkeztek a felek. Végül Aho Tyra büntetőjével és az utolsó másodpercekben Holcz Rebeka találatával 12-9-re mentünk 10 perc játék után. A második negyedet egy görög dupla vezette fel. A magyar válogatottnál eközben Van Rijs Dóra kétszer is megvillant és betalált Strausz Edina is, amivel 18-13-ra módosult az állás.

A görögök nagy erőket mozgósítottak, hogy megkapaszkodjanak. Két gyors találattal 18-17-re szépítettek. Időkérés után azonban rendezte sorait válogatottunk és a következő percekben is pár ponttal a mieink jártak előrébb. Laczkó Sára triplájával 25-21-re léptünk el, majd Katona Boglárka és Aho Tyra következett. A félidőben így 30-27-re vezettünk. A magyar csapat legeredményesebbje éppen az előbb kiemelt Katona Boglárka volt 7 ponttal. A mieink 30-ból 11-et, a görögök 28-ból 11-et dobtak be mezőnyből. A szerzett labdák leszámítva a többi fontos mutatóban kis különbséggel a magyar lányok bizonyultak jobbnak. A játék képére is igaz volt ez. A harmadik negyed Holcz Rebeka és Laczkó Sára pontjaival indult. Érezhetően új lendületet vettek válogatottunk a nagyszünetben. Három perc telt el, amikor Katona Boglárka és Strausz Edina pontjaival 38-28-nál már 10 egységgel vezettünk.

A különbség a harmadik negyed második felében 9-11 pont környékén látszott állandósulni. Hűen tükrözi a játék képét, hogy amíg 20 perc után 19-18-ra vezettünk a lepattanókban, addig a harmadik negyedben 16-8-ra nyertük ezt a csatát. A magyar csapatnak ráadásul az első félidőben 20 perc alatt mindössze 4, míg a harmadik negyedben 10 perc alatt 5 szerzett labdája volt. A hajrában Gyöngyösi Janka és Strausz Edina 44-31-re alakította az eredményt. A záró szakasz elején Gyöngyösi Janka triplájával pedig 47-31-re léptünk el. A görögök nem adták fel és 47-34 után volt is egy pillanat, amikor lélektanilag maguk felé billenthették volna a mérleg nyelvét. Ekkor ugyanis Katerina Baxevanou sikeres triplájába faultoltak bele a mieink. A ráadás büntető kimaradt, de leszedték a labdát a görögök és jött egy triplakísérletük. Szerencsére ez leperdült a gyűrűről, így nem lett hatpontos támadás belőle. A folytatásban nyolc egységnél (47-39, 49-41, 51-43) nem kerültek közelebb a hazaiak. Higgadt játékkal tartotta előnyét válogatottunk. Az utolsó másfél percben már a győzelem tudatában felszabadultan és gyorsan estek a találatok. Gyöngyösi Janka, Aho Tyra és Pfeiffer Virág alakította ki az 57-45-ös végeredményt.

GÖRÖGORSZÁG - MAGYARORSZÁG 45-57 (9-12, 18-18, 4-14, 14-13)