Női U18-as Eb: A 11. helyért játszhat a magyar válogatott
13
2022
22:30  |  2022. Augusztus. 13.

A magyar válogatott 59-52-re alulmaradt Törökországgal szemben a krétai női U18-as Európa-bajnokságon. A mieink vasárnap a 11. helyért játszhatnak. Az ellenfél Belgium lesz.

Úgy dobták fel a labdát az összecsapáson, hogy a 9-16. helyért zajló küzdelmek alkalmával a legnagyobb téttel bíró találkozót mindkét gárda hozta csütörtökön. A magyar lányok Görögország, a törökök Bosznia-Hercegovina legyőzésével biztosították helyüket az A-divízióban. Holcz Rebeka duplája és Laczkó Sára triplája vezette fel az összecsapást, majd Katona Boglárka, Gyöngyösi Janka és Strausz Edina is megvillant. 11-4-nél már török időkérés miatt állt a játék. A folytatásban 3 pontra felzárkóztak a törökök, de Milkovics Réka triplája és Aho Tyra duplája visszaállította a nagyobb különbséget. Az első megszakítás 18-8-ról érkezett el. A második negyed első találata még a törökökhöz fűződött, ezt követően viszont Ács Luca és Holcz Rebeka talált be 22-10-re módosítva az eredményt.

Egy török tripla után 22-13-nál hosszú percekre befagyott az eredményjelző. Érdekes volt figyelni, hogy melyik gárda tud innen elmozdulni. Strausz Edina révén ez a mieinknek sikerült. Úgy tűnt, hogy 8-10 pont környékén állandósulhat a különbség. A félidő utolsó percében Dobó Lilla is triplát értékesített. Végül egy török találat zárta le az első 20 percet, de így is 30-23-ra vezettünk. Az első félidőben a 21 mezőnykísérletéből 12-t értékesített a magyar csapat és nyolc pontszerzőnk volt, akik neve mellett 2-5 egység állt. A harmadik negyedet is egy török dupla vezette fel, de Katona Boglárka és Gyöngyösi Janka révén visszaállt a 10 pontos differencia 37-27-nél. A törökök 39-34-nél megfelezték a hátrányukat és ekkor magyar időkérés állította meg a játékot. Ezt követően is lendületben maradt riválisunk, mely 39-37-nél már 10-2-es szériában volt.

A törökök végül 41-41-nél egyenlítettek, majd innen egy újabb 5-0-s futással 46-41-re szakadtak el. Ács Luca büntetői törték meg a magyar kosárcsendet, de az utolsó 10 percnek így is 46-43-as török előnyről vágtunk neki. Ebben a szakaszban 14-ből 5 mezőnykísérlete lett sikeres a magyar csapatnak és ehhez hat eladott labda párosult. A záró etap elején ismét a törökök villantak meg, de Gyöngyösi Janka triplájával 48-46-nál teljesen nyílt lett a mérkőzés. Többször támadtak a mieink az egyenlítésért vagy a vezetés megszerzéséért. A lehetőségek azonban rendre kimaradtak, amit jól mutat: ebben a negyedben 13-ból mindössze 3 kísérlet lett sikeres mezőnyből. A törököknek eközben minden bejött. Az utolsó öt percben három triplájuk is célt ért. Gyöngyösi Janka még 53-48-nál visszahozta a reményeket, de ellenfelünk kézben tartotta a hajrát. A különbség a 11 pontot is elérte, ráadásul Aho Tyra bokasérülést szenvedett. Becsülettel küzdöttek végig a lányok, de végül 59-52-es török siker született.

Vasárnap 13 óra 15 perctől Belgiummal mérkőzik a 11. helyért válogatottunk.

TÖRÖKORSZÁG - MAGYARORSZÁG 59-52 (8-18, 15-12, 23-13, 13-9)